Uzun Yüzlü Kadınlara Hangi Tip Saç Modelleri Yakışır?

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri ve Renkleri

Yüz şekilleri bayanların saç modeli tercihlerine doğrudan etki eden bir faktör. Saçın modeli ile yüzün formunu olduğundan farklı göstermek mümkün. Ayrıca renkler de bu konuda etkililer. Uzun yüzlüler için de bu durum geçerli. Uzun yüze sahip olan bayanlar kendilerine uygun saç modellerini tercih etmeleri durumunda daha yuvarlak gibi görünen bir yüz algısı oluşturabilirler.

Uzun yüzlü bayanlarda görülen en karakteristik özellik geniş bir alın. Bayanların en çok yakındıkları ve kamufle etmek istedikleri kısım da sahip oldukları geniş alınları oluyor. Uygulayacakları modeller ile bu görünümü dengelemek mümkün. Özellikle kahküllü modeller‚ asimetrik saç modelleri‚ bolca atılmış katlar ve küt kesimler geniş alın algısını ortadan kaldırmak için ideal modeller oluyor. Renk seçimlerinde ise daha rahat davranabilirler. Daha yumuşak renk tonlarını tercih etmeleri onlar için ideal olabilir. Keskin tonlar bu uzunluğu daha belirgin hale getirebilir. Bu yüzden kumral tonlar ideal bir seçim olabilir.

Uzun yüzlü bayanlar için tavsiye edebileceğimiz ilk model bob kesim. Bob kesim saç modeli hemen her yüz tipi ile güzel bir görüntü veriyor. Ancak uzun yüzlüler için adeta bir kurtarıcı. Saçlarınızın rengi ve cinsi ne olursa olsun bu model ile daha dolgun saçlara sahip olarak görüneceksiniz. Bu dolgunluğun yanında artısı da yüzünüzü daha enli olarak göstermesi olacaktır. Yani uzunluk görünümü ortadan kalkacak ve daha dengeli yüz hatları görünecek.

Uzun Yüzlüler İçin Saç Modelleri Örnekleri

Düz saçlar uzun yüzlüler de daha uzun bir görüntü sağlar
Özellikle saçlarınızı düzleştirmek gibi bir alışkanlığınız varsa vazgeçin. Bu tarzda bir uygulama saçlarınızın hacmini azaltır ve yüzünüzü daha dar ve uzun gösterir. Bunun yerine tercihiniz hafif dalgalardan yana olmalı. Dalgaların sağladığı hacmi bir de katlı kesim ile destekleyebilirsiniz. Bu ikisi bir araya geldiğinde yüzünüzde çok daha hoş bir algı oluşturacaktır.

Sadece uzun saçlar ile değil‚ kısa saç modelleri ile de uzun yüzünüze uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kısa saçlar ve küt kesimler yüzü her zaman için daha güzel göstermeye yarayacaktır. Küt kesim bir saç modeli ile saçlarınız daha geniş görünür. Bu da başınızın sağ ve sol tarafından hafif bir genişlik verir ve yüzünüzü genişletir. Çoğu zaman bu görüntü ve saç modeli de bayanlar için kullanışlı ve kurtarıcı olmaktadır.

Son olarak bahsetmemiz gereken elbette ki kahküller olacak. Alnınızın uzunluğu sizi rahatsız ediyorsa yapmanız gereken bu algıyı ortadan kaldırmak. Saçlarınızı ön kısımda kısa kesin ve alnınızı kapatın. Bu tam bir alın kapalı olacak anlamında değil elbette. Hoşunuza giderse bunu da deneyebilirsiniz. Ancak hafif dağınık bir kahkül modeli de işinizi gayet iyi görecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ