Saç Modelleri ve Renkleri

15 Fantastik Bal Rengi Saç Modelleri

15 Fantastik Bal Rengi Saç Modelleri

Saçlar kişilerin dış görünümü açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle saçların temizlik ve bakımı gibi konulara da özen gösterilmektedir. Saç temizliği ve bakımı yapabilmek için birçok farklı ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden en bilinenleri şampuan ve saç kremleridir.

 

Şampuan ve saç kremleri sayesinde hem saç temizliği hem de saç bakımı rahatlıkla yapılabilmektedir. Saç konusunda önemli olan başka bir durum ise saçın rengidir. Birçok kişi doğal saç renginden sıkıldığı zaman saçını boyatmak istemektedir. Boya rengi seçilirken de genellikle kişilerin zevk ve beğenileri ön planda tutulmaktadır. Fakat saç rengi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi saç renginin yüze yakışıp yakışmamasıdır.

 

Ten rengi ve yüz şekli baz alınarak saç rengi seçimi yapılmalıdır. Saç renkleri seçilirken sezon trendleri de etkili olabilmektedir. Bu yazımızda sık tercih edilen bir saç rengi olan bal saç renklerinden bahsedeceğiz.

 

Koyu tonlarda bal saç rengi

Bal saç renkleri koyu tondaki bal saç renkleri ve açık tondaki bal saç renkleri şeklinde ayrılmaktadır. Koyu tondaki bal saç renkleri koyu renk saç kullanabilen kişiler için uygundur. Bu rengin en büyük avantajı ise esmer tenli kişilerin de açık tenli kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği bir renk olmasıdır. Koyu tondaki bal saç renkleri esmer kişilerde sarı renk kadar açık durmadığı için çirkin bir görünüme de sebep olmaz. Bu nedenle oldukça kullanışlı bir renktir.

 

İşte bal saç rengi kullananlar

 

Açık tonlarda bal saç rengi

Bal saç renkleri arasında yer alan başka bir saç rengi ise açık tondaki bal saç rengidir. Açık tondaki bal saç rengi beyaz tenli kişiler tarafından kullanılmaktadır. Kumral ve buğday tenli kişiler de açık tondaki bal saç rengini tercih edebilirler.

Bal saç renkleri arasında yer alan bir saç rengi daha bulunmaktadır. Bu saç rengi ise küllü bal saç rengidir. Küllü bal saç rengi ombre tarzı modellerden hoşlanan kişiler için oldukça uygundur.

Hem farklı hem de hoş bir görünüm oluşturan küllü bal saç renkleri günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Siz de bal saç renkleri hakkında bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ