Saç Modelleri ve Renkleri

30 Gerçekten Güzel Ombre Saç Rengi Fikirleri

30 Gerçekten Güzel Ombre Saç Rengi Fikirleri

Bu senenin 30 Gerçekten güzel Ombre saç rengi fikirlerini bu makalemiz de Ombre saç rengini beğenerek kullanan kadınlar için derledik.

 

Ombre saç renginin tanımını açıklamak gerekirse; saçlarımızın dip kısımlarının koyu ton renklerde veya ana saç renginde, saçlarımızın uç kısımlarınınsa bir ton veya iki ton açığı renklerin kullanımı ile veya uç kısımlar koyu saç dipleri açık da olabilir. İki farklı zıt rengin boyanması ilede elde edilebilecek kısmi saç boyama yöntemidir.

 

Ombre sanki saçlarımızı uzunca bir zaman boyunca hiç boyamamışız gibi de görünür. Böyle gözükmesi Ombre saç rengi modellerinin natürel bir şekilde görüntü vermesi özelliğini burdan alıyor.

Kızıl ombre saç rengi fikirleri, Sarı ombre saç rengi fikirleri, karamel saç rengi ombreler, siyah saçlar için ombre saç rengi modelleri ve galerimiz de birbirinden güzel ünlülerin ombre saç rengi fikirlerini 2017 modasınıda içererek galeride sunduk.

 

Ombre saç rengi fikirleri gerçekten genç ve orta yaşlı kadınlara yakışıyor. İsterseniz açık renklerden koyu renklere geçiş isterseniz koyu renklerden açık renklere geçişleri ombre saç boyama yöntemleri yani ombre set lerini kullanarak evde kendiniz yapabilir veyahut uzman bir kuaförden beğendiğiniz bir ombre saç rengi modelini yaptırabilirsiniz.

Ombre saç modelleri sadece uzun saçlar için yapılabilir diye bir hava var, öyle birşey yok ombre saç rengi fikirleri kısa saçlara hatta pixie saçlara dahi çok güzel ayrı bir hava katıyor. Galeride kısa saç ve pixie için ombre saç rengi resimlerini inceleyebilir ve ne kadar güzel yakıştığını sizde görebilirsiniz.

Ombre saç renkleri ve renk geçişleri istediğiniz renk tonlarında ve kesin olarak hangi model olacağı sizin seçiminize veya bir arkadaşınızın veyahut kuaförünüzün tavsiyesi ile yapılabilir.

 

Ombre saç renklerini evde nasıl kendi kendimize yapa biliriz?

İlk olarak sevdiğiniz ombre saç boyasını seçin ve saçlarınızın uç kısımlarına yetecek kadar bir kasede hazırlayın.

Bu oksidan ve boya karışımını saçlarınızda yapmak istediğiniz yerlere fırça ile sürme işlemi yapın.

Boyayı saçlarımıza iyice yedirdikten sonra, istediğimiz renkler olana kadar boyayı saçlarımızda bekletelim. Açık boyalarda bu süre 25-30 dakika. Koyu tonlarda saç renkler ininse 40 dakika kadar bekletiniz.

 

Boyayı yedirdiğimiz kısımları ara ara kontrolünü yaparak, istediğimiz renk tonunu yakalamış ise yıkayıp durulayabiliriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ