Saç Modelleri ve Renkleri

Ahmet Maranki Karpuz ve Kiraz Detoksu, Diyeti Nasıl Uygulanır?

Ahmet Maranki Karpuz ve Kiraz Detoksu, Diyeti Nasıl Uygulanır?

Ahmet Maranki yaz ayını sağlıklı, fazla kilolardan kurtulmuş olarak geçirmeniz için kiraz ve karpuz diyetini öneriyor.
Bundan bir kaç gün evvel kiraz diyetini buraya yazmıştık. Bugün de sizlerle Ahmet Maranki’ nin karpuz diyeti (detoksu) nasıl yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Ahmet Maranki Karpuz Detoksu: Karpuz Diyeti

1. Karpuz diyeti 4, 5, 6 ağustos tarihlerinde uygulanır. Ahmet Maranki’ nin önerdiği 2. karpuz detoksu (diyeti) ise 18, 19 ve 20 ağustos tarihlerinde uygulanır.

Peki karpuz detoksu nasıl uygulanır?

1. karpuz detoksu (diyeti) 3, 4, 5 Temmuz
** Sabah: Öncelikle 3 bardak bitki çayı içmelisiniz. Eğer kilonuz; 60-70 arasında ise yarım kilo karpuz, 70 den fazla ise 1 kilo karpuz tüketmelisiniz.
** Öğle: Öğle vakti de aynı şekilde 3 bardak bitki çayıyla beraber, kilonuza göre yarım veya 1 kilo karpuz tüketmelisiniz.
** Akşam: Akşam saatlerinde (gün batımından sonra) de aynı şekilde 3 bardak bitki çayıyla beraber kilonuza göre yarım ve 1 kilo karpuz tüketeceksiniz.
3 günlük diyetiniz boyunca, her öğünde 3 fincan bitki çayı tüketmeye dikkat edin. Gün içerisinde bolca, ph seviyesi yüksek ve alkali su içiniz. Karpuz seçerken de çok dikkatli olmalısnız. Seçtiğiniz karpuzların Kabaktan aşılama ve hibrit tohum kullanılmış karpuz olmamasına dikkat ediniz.
Ayrıca Bir diğer önemli uyarı ise kiraz detoksuna başlamadan 3 önce kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdalardan uzak durmalısınız. Bu şekilde detoksun etkisini artırabilirsiniz.
2. Karpuz diyeti (detoksu) 18, 19, 20 Ağustos
18 Ağustos’ tan başlayarak 20 ağustosa kadar 1. detoks programının aynısını uygulayacaksınız.

Ahmet Maranki Kiraz Diyeti: Kiraz Detoksu

Uzun zamandır ne televizyon programlarına çıkan ne de gazetelerde yazılarına rastladığımız Prof. Dr. Ahmet Maranki bu günlerde sessizliğini kiraz ve kayısı detoksunu açıklayarak bozdu. Ahmet Maranki temmuz ayının 5,6 ve 7 sinde (ayın dolunay evresi) kiraz detoksunu, 20, 21 ve 22 temmuzda ikinci kiraz detoksunu öneriyor.

Kiraz detoksunu nasıl yapacağınızı araştırdık ve sizinle paylaşmaya karar verdik. İlk olarak temmuzun 5 inde başlayacağınız kiraz detoksunu verelim.
Kiraz Detoksu 5, 6, 7 Temmuz
* Kahvaltıda 3 bardak bitki çayını ihmal etmeyeceksiniz. Bunun yanında kilonuz 60 ve 70 kg arası ise kahvaltıda 500 gram, Eğer 70 kilodan ağırsanız 1000 gram kiraz tüketeceksiniz.
* Kahvaltıdan sonra öğlen saatlerinde ise aynı şekilde kilonuz 60 ve 70 kg arası ise kahvaltıda 500 gram, Eğer 70 kilodan ağırsanız 1000 gram kiraz tüketeceksiniz.
* Akşam gün battıktan sonra: kilonuz 60 ve 70 kg arası ise kahvaltıda 500 gram, Eğer 70 kilodan ağırsanız 1000 gram kiraz tüketeceksiniz.
3 gün sürecek kiraz detoksu uygulamasında yapmanız gerekenler her öğünde 3 fincanda az yeşil çay veya karabaş, kantaron ve ada çayından herhangi birini tüketmeniz. Bununla beraber arındırılmış, alkali sulardan en az günde 1 buçuk 2 litre içmelisiniz. İçeceğiniz bitki çaylarının içine ise sadece çiçek balı eklemelisiniz.

Kiraz diyetini uygularken seçeceğiniz kirazların rengi sarımtırak olmalı. Kirazlar çok iri olmamalı yani hormonsuz olmalıdır.
Bir diğer önemli uyarı ise kiraz detoksuna başlamadan 3 önce kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdalardan uzak durmalısınız.

Bu şekilde detoksun etkisini artırabilirsiniz. Bu uyarı iki detoks arasında kalan zaman dilimi için de geçerlidir.

2. kiraz detoksu 20, 21 ve 22 temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. 2 detoks programı 1. programın aynısıdır. 20 temmuzdan başlayarak 23 temmuza kadar bu detoks programı uygulayarak temmuz ayında vücudunzu arındırmış olacaksınız.
Bu yazı tavsiye niteliğindedir. Uygulanmasında ortaya çıkacak sorunlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. Bu diyeti doktorunuza danışmadan uygulamayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ