Saç Modelleri ve Renkleri

Asimetrik Saç Kesimi Modelleri : Dikkat Çekmek İsteyenler İçin

Asimetrik Saç Kesimi Modelleri : Dikkat Çekmek İsteyenler İçin

Saç modeli bir kadının tarzına dair en iyi fikir vericidir diyebiliriz. Sakin ve klasik modelleri yine benzer karakterde kadınlar tercih ediyorken daha farklı ve aykırı saç modellerini ise marjinal ruha sahip kadınlar daha çok tercih ediyorlar.

 

Sakin Mi Yoksa Uçuk Bir Görüntü mü?
Asimetrik saç modelleri de bu marjinal ruha uygun saç modelleri arasında yer alıyor. Tabii bu noktada ne şekilde bir asimetri kullanıldığı da belirleyici olacaktır. Çok uç bir asimetri tercih edilebileceği gibi aynı zamanda daha sakin bir boyut farklılığı da asimetrik bir saç modeli için belirleyici olacaktır.

 

Bu şekilde hafif bir asimetrinin kullanıldığı saç modelleri diğerlerine nazaran daha sakin bir görüntü sağlarken diğer taraftan da farklılık katmış olurlar.

 

Asimetrik Saç Kesimi : Dalgalı ve Kızıl

Asimetrik Saç Kesimi : Dalgalı ve Kızıl

 

Asimetrik Kısa Saçlar
Asimetrik saç modelleri denildiği zaman akılda canlanan daha çok kısa saçlar olmaktadır. Özellikle asimetrik saç modelleri ile özdeşleşmiş olan Bob modeli yıllardır kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor ve halen daha trend bir görüntü sağlamaya devam ediyor. Bu model zaten kendi içerisinde önlerin uzun bırakılıp arkalara doğru boyutun kısaldığı bir model.

Asimetrik Saç Kesimi : Gri Saç Modeli

Asimetrik Saç Kesimi : Gri Saç Modeli

 

Bir Taraf Kısa Bir Taraf Uzun: Ancak asimetrik versiyonunda ön taraftan bir tanesi de kısa şekilde bırakılıyor. Bu sayede karşıdan bakıldığı zaman bir taraf kısa bir taraf uzun görünüme sahip oluyor. Bu modelde kısa olan taraf kulak arkasına atılırsa çok şık ve iddialı bir görüntü elde edilmiş oluyor. Ayrıca bu sayede sadece saçlarınızı tarayıp çıkabileceğiniz çok şık ve çok kullanışlı bir saç modeli elde etmiş oluyorsunuz.

 

Asimetrik Bob Saç Modelleri
Asimetrik saç modellerinde bob modeli daha uç bir model olarak değerlendirilebilir. Ancak herkes için uygun olabilecek nitelikte saç modelleri bulmak mümkün olacaktır. Saç boyu uzadığında asimetriklik de daha sakin bir boyuta taşınmış oluyor.

Asimetrik Saç Kesimi : Gri Saç Modeli

Asimetrik Saç Kesimi : Gri Saç Modeli

 

Asimetrik Saçlarda Saçların Yandan ve Ortadan Ayrılması
Örneğin omuzlara kadar dökülen saçlarda da asimetrik bir görüntü uygulanabiliyor ancak elde edilen sonuç daha sade bir saç modeli oluyor. Yine karşıdan bakıldığında farklı boyutlarda yapılmış olan kesitler şık ama farklı bir görünüm kazandırıyor. Burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise saçların yandan ayrılması gerektiği detayı. Ortadan ayrılmış olan saçlarda bu şekilde bir kesim tercih edilmesi çok aykırı ve hoş olmayan bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Asimetrik Saç Kesimi : Katmanlı Siyah Saç

Asimetrik Saç Kesimi : Katmanlı Siyah Saç

 

Asimetrik Saç Kesimlerinde Ekstrem Modeller
Asimetrik kesimlerde şimdiye kadar bahsettiklerimiz daha çok uygulanabilir olan modellerdir. Ancak bunun dışında çok daha ekstrem modeller de yok değil. Örneğin şakak kısımlarında saçları tamamen keserek de asimetrik bir model elde edebilirsiniz.

Asimetrik Saç Kesimi : Pratik Kısa Saç

Asimetrik Saç Kesimi : Pratik Kısa Saç

Aslına bakarsanız bu şekilde tercih eden özgür ruhlu kadınlar da oldukça fazla. Ya da bir diğer versiyonu olan başın alt hizasını kısa kesip üst tarafı uzun bırakmak da bir diğer ihtimal. Eğer iddialı olmak ve bu denli dikkat çekici bir saça sahip olmak cazipse siz de uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ