Avokado Saç Uzatır mı? Avakado Saç Maskesi

Avokado Saç Uzatır mı? Avakado Saç Maskesi

Tropikal iklimlerde yetişen avokado içerisinde bol miktarda E vitamini taşımaktadır. E vitamini saçlar için önemli vitaminler içerisinde yer aldığından dolayı avokadonun da saç bakımında önemli etkileri vardır. E vitamini eksik olan kişilerde saç dökülmesi gibi sorunların görülebilmesi mümkündür.

Avokado Saçı Uzatır mı?

Bu edenle saç dökülmelerini önlemek için bol miktarda E vitamininden yararlanılması gerekmektedir.

Çoğu kişi saçlarının çok geç uzamasından şikayetçidir. Saçların uzaması için elbette kestirmek önemlidir. Fakat bazı saçlar çok geç uzadığından dolayı sürekli kestirmek de saçların uzamasına engel olabilmektedir. E vitamini saçların uzamasında da etkili bir vitamindir. Peki avokado saç uzatır mı?

 

Avokado saçların dökülmesini önlediği gibi aynı zamanda saçların çok daha gür ve parlak olmasını da sağlamaktadır. Avokadonu faydalarından yararlanabilmek için saç maskelerinde avokadodan yararlanabilirsiniz.

Avakado Saç Maskesi Tarifi

Avokado maskesi için olgunlaşmış bir adet avokadoyu soyun ve çatal yarımı ile ezin. Daha sonra içerisine bir miktar soğuk su ekleyerek iyice karıştırın. Macun kıvamına gelen avokadoyu saç diplerinden başlayarak uçlarına kadar iyice yedirin. Yaklaşık 20 dakika maskeyi saçınızda bekletin. Maske 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile saçınızı iyice durulayın.

 

Avokado özellikle kuru saçların kendini toparlamasına yardımcı olmaktadır. Eğer saçlarınız çok mat ve kuru ise bir adet yumurtanın sarısı ve bir adet olgunlaşmış avokadoyu karıştırarak da saçınıza maske uygulayabilirsiniz.

 

Avokado maskelerini haftada bir defa saçınıza uygulayabilirsiniz. Maskeleri uygulamaya başladığınızda zaman içerisinde uzadığını da fark edebilirsiniz. Avokado yağlı bir meyve olduğundan dolayı saçları kuru olan kişilerin haftada 2 defa uygulaması doğru olacaktır.

 

Avokadoyu saçlarınıza uygulayabileceğiniz gibi aynı zamanda cildiniz için de kullanabilirsiniz. E vitamini değeri yüksek olmasından dolayı avokado cildinizin çok dah canlı görünmesine de yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ