Bakır Kahverengi Saç Renkleri ve Ombre Yapımı

Bakır Kahverengi Saç Renkleri ve Ombre Yapımı

Bakır Kahverengi Saç Renkleri ve Ombre Yapımı Hakkında Bilgiler ve Bu Saç Renginin ve Ombresinin Fotoğraflarını ve Bakır kahverengi saç renklerine Balyaj uygulaması yapmanın püf noktalarını bu konumuz da bu saç rengini seven kadınlar için derledik.

 

Püf noktası olarak bakır kahverengi saç renklerine en güzel giden açık renk Balyaj tonunu saç rengini bulabilmek. Uygulama örneği olarak bakır kahverengi saç rengine sahip saçlara bakır-sarı saç rengi tonu uygulamasını anlatacağız.

 

Bakır kahverengi saç rengi tonlarına platin saç renkleri ve kumral saç renkleri pek gitmez. Bu sebeple en fazla yakışan Balyaj diğer adı Ombre tonunu açık tonlarda bakır veyahut bakır-sarı tonu renklerinde olabilir. Biz Ombre uygulamasında bakır-sarı tonunu seçtik.

 

Bakır-sarı saç rengi tonlarını ombre olarak tutturabilmek aslında kolaydır. Şöyleki bakır kahverengi saç rengi saç açıcılarla paketlemeye tabi tuttuğumuz da, eğer paketleri tam zamanında açabilirsek başka bir şey yapmaksızın saçlarımız kendi kendine bakır-sarıya dönecektir.

Saç açıcılar ile saçımızı açarken tam açılma yapmayan paketler açılma yaparsa saçlarda turunculuklar oluşur. Aslın tam olarak bu saçta balyaj uygulaması yapaken istediğimiz şeydir.

 

Biz saçları paket uygulaması yaparken oryal ile saç açma işlemi yaptık. Yüzde %9luk oksidasyonu karıştırıp paket uygulamasına başladık.

Uygulama yaptığımız saç evvelinde boyalı olduğundan dolayı paketleme yapılmış saçı yaklaşık 22-32 dakika arasında turuncumsu sarı tonlarında açılmalar yapacaktır.

Turuncumsu sarılar dediğimiz bal sarı saç rengi tonlarını demek istiyoruz. Yani portakal turuncu rengi değil. Aslında söylemek istediğimiz dore sarımsı saç rengi tonlarındadır.

 

İstediğimiz renkte sarı tonları açılama yapmış paketlemeleri açıyoruz ve yıkıyoruz.

Renklerinde açılma olmamış paketleri açmıyoruz ve bekletiyoruz. Zamanları gelen paketleri tam zamanında yıkama işlemi yaparsak saçlarda ton farkı ortadan kaybolacaktır. Bu sebeple paketlenen saçları dikkatli bir şekilde kontrol etmeliyiz.

 

2018 yılında da modası geçmeyecek bir saç rengi olan bakır kahverengi saç renkleri ve modellerinden uç kısımlarına Ombre yapılan bu saç rengi de gerçekten muhteşem bir tercih.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ