Bana Hangi Kısa Saç Modeli Yakışır?

Bana Hangi Kısa Saç Modeli Yakışır?

Çok değerli Hanımlar bu makalemizde, Rus kaynaklardan araştırdığımız ”en güzel 17 bayan saç modelini’ işledik. İngilizce kaynaklardan gördüğümüz saç modelleri açıkcası hoşumuza gitmedi ve hemen güzel Rus bayanlarının en çok tercih ettikleri veya en çok beğendikleri kısa saç modellerine yöneldik.

Lütfen sayfamızın sonunda yer alan Yorum kısmına, değerli yorumlarınızı bekliyoruz. Sizin en çok beğendiğiniz kısa saç modelini lütfen belirtiniz.

 

Bana Hangi Kısa Saç Modeli Yakışır? Neler Dikkat Etmeliyim?

Uzun yüzlü bayanlara yakışan kısa saç modelleri

1- Uzun yüzlü bayanlara yakışan kısa saç modelleri

 

Kısa saç modeli tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar.

Sevgili Hanımlar kısa saç modeli tercihi yaparken, sırasıyla şu faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

 

1- Yüz şekliniz veya kafa tası şeklinize göre saç tercihi

Uzun bir yüz şekliniz varsa eğer, kısa saç tercihinde çok seçici olmalısınız. Çünkü uzun yüzlü Bayanlara yakışan kısa saç modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, saçların boyun bölgesine kadar uzun olması gerekmektedir. Çok kısa saç modelleri uzun yüzlü bayanlara yakışmaz. Dolayısıyla uzun yüzlü bayanlar daha çok uzun küt saç modellerine yönelmelidirler.

 

Yüz şekliniz oldukça büyük ise, yani bir top u andırıyorsa, bu seferde yüzün yarısını kaplayan kahküllü saç modellerine yönele bilirsiniz. Yuvarlak yüzlü bayanlara yakışan saç modellerinde, yüzün yarısını kapatan kahküllü saç modellerini tercih edebilirsiniz. Yüz şekliniz Oval hatlara sahip ise, istediğiniz saç modelini deneyebilirsiniz.

 

Alnı geniş bayanlara yakışan kısa saç modelleri

2- Alın bölgesi geniş olan bayanlara yakışan kısa saç modelleri

 

2- Alın bölgenizin ölçülerine göre saç tercihi

Değerli Hanımlar, bir saç modeli tercihi yapmadan önce mutlaka kendi eksikliklerinizi veya fazlalıklarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eksik yönlerini düşünerek tasarladığınız bir saç modeli, size maksimum bir güzellik katacaktır. Geniş alın bölgesine sahipseniz, bu bölgeyi saç demetleri ile vaya kahküllü bir modelle kapatabilirsiniz. Bu tür bir model seçmeniz, alın bölgesinin büyüklüğünü adeta küçültecektir. Alnı büyük bayanlara yakışan kısa saç modellerinde, kahküllü saçlar imdadınıza yetişecektir. Alın bölgesi büyük bayanlara yakışan kısa saç modellerinin başında kahküllü kısa saç modelleri vardır.

 

Boynu güzel bayanlara yakışan kısa saç modelleri

3- Kulakları ve boynu güzel bayanlara yakışan kısa saç modelleri

 

3- Boyun ve kulak güzelliğinize göre saç tercihi

Saç modeli tercihi yapılırken her zaman şu taktiği uygulamalıyız: güzel olan uzuvlarımızın ön plana çıkartılmasına, eksik veya çirkin olan bölgelerimizin kapatılmasına dikkat etmeliyiz. Kulak ve boyun güzelliğine güvenen Hanımlar, genelde bu uzuvlarını ön plana çıkartmak için çok kısa saç modellerine yönelmektedirler. Fakat burada boyun bölgemizin uzunluğuna dikkat etmeliyiz. Çok uzun bir boynumuz varsa eğer kısa saç modeli tercih ederken çok kısa kesimlere yönelmemeliyiz.

 

Boynu uzun olan bayanlara yakışan kısa saç modelleri.

4- Boyun bölgesinin uzunluğuna göre kısa saç modeli tercihi

 

4- Boyunuzun uzunluğuna göre saç tercihi

Boyun bölgesi kısa veya orta uzunlukta olan bayanlar istedikleri kısa saç modellerini tercih edebilirler. Fakat uzun bir boynunuz var ise, kısa saç tercihinde biraz temkinli davranmanız gerekmektedir. uzun boynunuz varsa çok kısa bir saç modeli sizi bir Zürafa gibi göstere bilir. Dolayısıyla bu uzun boyun bölgenizi mutlaka bir şekilde süslemelisiniz ki, dikkatleri üzerine çekmesin. Mesela boyunlu kazak veya tişört modelleri olabilir, fular modelleri olabilir veya son zamanlarda moda olan ”bayan kadın tasması” modellerinden biriyle kapatabilirsiniz. Eğer uzun saçlara sahipseniz bu tür bir kapatma işlemine gerek kalmayacaktır. Boynu uzun bayanlar yakışan kısa saç modelleri ve boynu kısa olan bayanlara yakışan kısa saç modellerini resim galerimizde inceleyebilirsiniz.

 

zayıf bayanlara yakışan kısa saç modelleri

5- Kiloya göre kısa saç modeli tercihi

 

5- Kilonuz: Kiloya göre kısa saç tercihi nasıl yapılmalıdır?

Kilolu bayanlara yakışan kısa saç modelleri nasıl olmalıdır? Zayıf bayanlara yakışan kısa saç modelleri nelerdir? Sevgili bayanlar aşırı kilolarınız var ise, çok kabarık saç modelleri sizleri daha da iri gösterecektir. Aşırı kilolarınız var ise ve çok kısa bir saç modeli tercih ettiyseniz bu sefer de ilgi ve alakal kilolarınıza yönelecektir. Dolayısıyla orta kabarıklıkta bir saç modeli tercih etmelisiniz. Çok zayıf bayanlara yakışan kısa saç modellerinde, yine çok kısa saç modellerine yönelmek vücudu çok daha cılız göstere bilir. Aşırı zayıfsanız ve çok kabarık bir saç modeli tercih ettiyseniz, bu sefer de vücut orantınız çok kötü görünecektir. Dolayısıyla kilo ve saç orantınız her daim orantılı olmalıdır.

 

Mevsimlere yakışan kısa saç modellerini nasıl belirlemeliyiz?

6- Mevsimlere yakışan kısa saç modelleri

 

6- Yaşadığınız mevsim: Mevsimlere yakışan kısa saç modelleri.

 

Mevsimlere yakışan kısa saç modellerinde nelere dikkat etmeliyiz? Çoğunlukla soğuk mevsimlerde uzun saçlar – sıcak mevsimlerde ise kısa saçlar tercih edilir. Mesela çok sıcak bir iklimde yaşıyorsunuz ve saçlarınızda çok uzun bir model. Bu sizin bunalmanıza sebep olabilecek bir durum veya çok soğuk bir iklimde çok kısa saçlara sahipsiniz, bu durumdada rahatlıkla soğuktan üşüyerek hastalanabilirsiniz. Mevsimlere yakışan kısa saç rengi modelleri. Mevsimlere yakışan kısa saç rengi nasıl belirlenir? Sevgili Hanımlar sıcak bir iklimde vaya mevsimde yaşıyorsanız daha serinletici renklere yönelmelisiniz yani daha açık ve soğuk renklere yönelmelisiniz. Yaşadığınız iklim soğuk ise kısa saçlarınızı, içinizi ısıtacak saç renklerine boyaya bilirsiniz. Sıcak çikolata rengi, kestane tonları, koyu bal rengi, karamel renkler soğuk havalarda tercih edilebilecek saç renkleri.

 

Saç yapısına göre kısa saç modeli belirleme

7- Saç yapısına yakışan kısa saç modelleri

 

7- Saçların hacmine göre kısa saç tercihi nasıl yapılır. İnce ve kalın saç tellerine yakışan kısa saç modelleri.

İnce saç tellerine sahip bayanlara yakışan kısa saç modelleri ve hacimli saçlara sahip bayanlara yakışan kısa saç modelleri. Kalın saç teline yakışan kısa saç modelleri ve ince saç teline yakışan kısa saç modelleri. İnce saç tellerine sahip bayanlar genelde daha çok zahmetsiz çok kısa saçlara yönelmektedirler. Eğer saç telleriniz dolgun veya hacimli ise, istediğiniz uzunlukta ki bir saç modelini tercih edebilirsiniz. İnce saç tellerine zayıf bayanlar genelde, işlem gerektirmeyen doğal bir saç kesimi tercih etmektedir.

Sevgili Bayanlar, En Güzel 17 Kısa Saçlı Bayan Fotosunu ve En Güzel 17 Kısa Saç Modellerini resim galerimizde seyretmeye devam ediniz. Binlerce fotoğraf arasından titizlikle seçilerek beğeninize sunulan bu modeller hakkında lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz. Yazımızın bu noktasına kadar siz değerli Hanımlara en çok yakışabilecek kısa saç modelleri hakkında tüyolar vermeye çalıştık, resim galerimizde ise işin fantazi kısmına ve kritik kısmına geçiyoruz. Yani karşımıza gelen kısa saç modellerini teker teker ele alacağız ve yorum yapacağız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ