Beyaz Saç Rengi Tonları ve Modelleri

Sevgili Bayanlar, son zamanların en moda saç renklerinden biriside Beyaz saç rengi ve tonlarıdır. Fakat gerçek beyaz saç rengini yakalamanız veya görmeniz çok zor. Genellikle platin sarı saç renkleri, beyaz saç rengi diye isimlendirilsede, oldukça yanlış bir tanımlamadır. Beyaz saç rengini doğal haliyle gerçek yaşamda da nadir de olsa görebilirsiniz. Yani anadan doğma orijinal beyaz saç rengi ile doğan çocuklar var tabiki dünyada.

Beyaz saç rengini genellikle kozmetik firmaları ve kuaförler, değişik renk varyantları ile kullanmayı daha çok tercih ediyorlar. Mesela ”kirli beyaz” saç rengi; mesela ”sarı beyaz”saç rengi; mesela ”küllü beyaz” saç rengi gibi. Beyaz saç rengi genellikle beyaz imajında kullanılan önemli bir satranç taşıdır. Beyaz imajı derken, genellikle bütün aksesuarlar ve saç rengi beyaz olur. Beyaz bir giysi, beyaz bir ayakkabı, beyaz takılar ve beyaz bir saç ile ”beyaz imajı”nı yakalayabilirsiniz.

Beyaz saç rengi

Beyaz saç rengi

*** Beyaz saç rengi kimlere daha çok yakışır ? Beyaz saç rengine yakışan yaş aralığı. Beyaz saç rengi hangi yaşa daha uygundur. 

Beyaz saç rengi ni tercih edecek bayanların yaşı ya çok genç olmalı yada 40 yaşının üstünde olmalı diye düşünüyorum. Yani 25 ve 40 yaş arası bayanlara tavsiye etmiyorum. Çünkü beyaz saçlar genellikle ileri yaşların, yani yaşlıların saç rengi olarak bilindiği için. Orta yaşlarda beyaz saçları kullanıp da güzel olmak veya genç görünmek oldukça zordur.

Beyaz ve Platin saç rengi karşılaştırması

Beyaz ve Platin saç rengi karşılaştırması

*** Beyaz saç rengine yakışan göz renkleri

Beyaz saçlara yakışan göz rengi tavsiyeleri : Gri, mavi veya gri-mavi. Kahverengi, yeşil ve siyah gözlü bayanlar beyaz saç renginden uzak durmalılardır.

Nötr beyaz saç rengi

Nötr beyaz saç rengi

*** Beyaz saç hangi cilt rengine yakışır. Beyaz saç rengine yakışan cilt renkleri. Beyaz saç rengiyle uyumlu cilt renkleri.

Porselen cilt makyajı, buğday tenliler, açık ve parlak ten rengine sahip tüm bayanlar rahatlıkla beyaz saç rengini kullanabilirler. Cilt rengi bronz ve aşırı esmer bayanlara beyaz saç rengi tavsiye edilmez. Ayrıca beyaz saç rengi çilleri ve problemli ciltleri daha çok açığa çıkmasına sebep olabilir. Dolayısıyla pürüzsüz ve izsiz bir cilt rengine sahip olmalısınız, beyaz saç rengini kullanabilmek için.

Bebek beyazı saç rengi

Bebek beyazı saç rengi

*** Beyaz saç rengi hangi yüz şekline yakışır ? Beyaz saç rengine giden yüz şekilleri.

Tek kelimeyle en çok yakışan yüz şekli Oval dir. Gerçi Oval yüz şekline sahip bayanlar, istedikleri saç modelini ve rengini rahatlıkla tercih edebilirler ama beyaz renk oldukça zor bir renk olduğu için, yüz hatları Oval yüz şekline yakın bayanların tercih etmesi gereken bir saç rengidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ