Saç Modelleri ve Renkleri

Boyalı Saçların Saç Rengi Nasıl Açılır?

Boyalı Saçların Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç rengini en doğru şekilde nasıl açacaksınız?, saç rengini en az zararla nasıl açarsınız?

Boyalı saçlara sahip olan bireyler tarafından tercih edilmekte olan saç rengi açma yöntemleri arasında bir takım doğal öneriler de vardır. Bu öneriler arasında en çok tercih edilen limon suyu, bal, zeytinyağı ve hidrojen peroksit ile elde edilmekte olan doğal bir formül yer almaktadır. Bu formül ile beraber saç yapısı üzerinde çok daha açık ve renkli gölgeler elde etmenin mümkün olduğunu görebilirsiniz. Bu işlem ile beraber kısa sürede sonuç elde etmek mümkün olacaktır.

 

Boyalı Saçlarımın  Rengini Nasıl Açarım?

İlk olarak limon suyu ile güzel bir karışım yapmanız gerekmektedir. Bunun için bir limonu ortadan ikiye keserek sıkmakta fayda olacaktır. Yarım fincan limon suyu elde etmeniz yeterli olacaktır. Bu karışımı bir sprey şişesine dökmeniz durumunda kolayca uygulama yapabilirsiniz. Saçlarınızın uzun ve kalın olması durumunda yarım fincan yerine 1 tam fincan limon suyu elde etmekte fayda olacaktır.

Nemli saçlar üzerine bu uygulamayı yapmanız durumunda etkili sonuçlar elde etmenin mümkün olduğunu göreceksiniz. Limon suyu ile hazırlayacağınız bu karışımı doğrudan saçlara uygulayacaksınız.

Balkona ya da dışarı çıkarak güneş ışınlarının saçlara yansıtılmasını sağlamakta fayda olacaktır. Bu durumda yaklaşık 30 dakika kadar güneş altında kalmak yeterli olacaktır. Lakin fazla beklerseniz saçlarınız zarar görebilir bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Saçlarınızı son olarak güzel bir şekilde durulamanız gerekmektedir. Durulama işlemleri akabinde saçlar için besleyici kremlerden yararlanabilirsiniz.

 

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Saç boyama işlemini evde kendi kendinize kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bir ya da iki deneme sonrası diğer boyama işlemini daha profesyonel yapmanızı sağlar.

Saç boyama, kuaföre gidilip halledilecek bir mevzu olmasına rağmen, artık kuaför fiyatlarının giderek artması kadınları daha alternatif yolları denemeye sürüklemiş ve evde saç boyama işlemlerinde kendilerini geliştirmelerini sağlamıştır.

Çalışan kadınlar için durum böyle olmasa da, ev hanımları hem istedikleri rengi kendi kendilerine boyayabilmek hem de saç bakımlarını evlerinde kendi başlarına yapabilmek için pek çok sağlıklı ve doğal yöntemi araştırıp öğrenmeye çalışırlar.
Tabi bu saç boyama işlemlerinde en üst sınır saçın rengini olduğu tondan açığa yada koyuya boyamak olacaktır.

Ev şartlarında saça yapılmaya çalışılan gölge işlemi, röfle işlemi  veya balyaj işlemi, tüm bu işlemler maalesef işinin ehli kuaförlerin ortaya çıkardığı işler gibi asla olmamakta, aksine yapılmaya çalışılan boya saçta oldukça kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Bu nedenle bu tip işlemler mutlaka kuaförde yapılmalı, komple boyama işlemleri de işin detayları iyice öğrenildikten sonra uygulama aşamasına geçilmesi önerilir.

Saç boyası kutusunda yer alan kullanım talimatlarından uyarak boyamaya başlamadan önce boyanın bulaşabileceği kısımlara  kulak arkası, ense, alın  vazelin sürün Böylece boya cildinize bulaştığında çıkarması daha da kolay olacak. Saçı bir eldiven yardımı ile boyayın ve boyayı tüm saça eşit miktarda dağıtarak yayın. Kullanma talimatındaki bekleme süresini aşmayın (aksi taktirde saçınız hasar görebilir) saçı ılık suyla iyice durulayın.

 

Boyanmış saçlarınızı geniş bir tarak yardımı ile tarayın. Saç boyası deyip geçmeyin kalitesiz ucuz saç boyaları içindeki kimyasallar kansere yapıcı özellikler barındırmaktadır, bu konuda çok dikkatli olmalı mutlaka bilindik markalar satın almalısınız.
Saç boyama işlemi, istenilen renk ve şekil tutması için sergilenmesi gereken üç farklı tutum vardır. Bunlar, boyama işlemini öncesi boyaya başlarken saç diplerinden başlatmak, eli korkak alıştırmadan boyayı bol miktarda kullanmak ve boyama sırasında eldiven yardımı ile saçın köküne boya ile bol bol masaj yapmaktır.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ