Bu Saç Kesimini İstiyorum Diyerek Kuaförün Yolunu Tutacağın 10 Kısa Saç Modeli

Bu Saç Kesimini İstiyorum Diyerek Kuaförün Yolunu Tutacağın 10 Kısa Saç Modeli

Yeni bir sezon düşünürken ilk akla gelen yeni bir saç modelidir. Daha modern ve rahat görünmeyi seven kadınlar kısa saç modellerini tanıttığında bu sene kısa saç kesimi yapmaya karar verdik.

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç söz konusu olduğunda, sadece saç kesimini düşünmeyin! Bugün sizlere 10 kısa saç stilini detaylı olarak tanıtacağız. “Kısa saç kimler için uygundur? Kısa saç nedir?” Gibi en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra kuaföre koşabilirsin, lütfen dikkatli ol.

Önden Arkaya Kısalan Bob

Önden Arkaya Kısalan Bob

Önden Arkaya Kısalan Bob

Önden arkaya kısaltılmış ikonik Bob saç modeli  geri döndü! Saçınıza modern ve genç bir saç modeli yaptırmak istiyorsanız, istediğiniz saç modeli olabilir; saçınızın seyrelmesinden şikayet ediyorsanız saçlarınızın dolgun ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Kısa saçlarınız bulanık görünüyorsa, bu önyargıyı ortadan kaldırmak için kısa ön ve arka kısa saç kesimlerini kullanabilirsiniz.

 

Kime yakışır:Önden arkaya kısa bob saç modeli, ters üçgen yüz çizgisi ile iyi gider. Bu saç modeli, yüzün daha yuvarlak ve orantılı görünmesini sağlayacak oval yüzler için de kullanılabilir, ancak bu bir durumdur. Doğrudan saçı şekillendirmek yerine, saç tellerine masaj yaparak hafifçe dalgalı hale getirmek için dogal saç kremlerini kullanın. Bu nedenle oval yüz çizginiz daha dengeli görünecektir.

Pixie Saç Kesimi

Pixie Saç Kesimi

Pixie Saç Kesimi

Cesur kadın saç modelleri, elf saç modelleri popüler olmaya devam ediyor. Eski püskü ve doğal saç stillerini seviyorsanız, elf saç modellerini kullanmak çok ilginç olacaktır. Elf saç modelleri açık sarı saçlar için en iyisidir.

Kimlere yakışır:Pixie saç modelleri her yüz şekline uyar, bu saç stilini nasıl kullandığınız önemlidir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, saçınızı dalgalar halinde şekillendirebilirsiniz. Uzun ve dikdörtgen yüz hatlarına sahip kadınlar, peri saç kesiminin her kısmının eşit olmasına dikkat etmeli ve yan kısımları çok kısaltmamalıdır.

Küt Kısa Saç Modelleri

Küt Kısa Saç Modelleri

Küt Kısa Saç Modelleri

90’larda popüler olan keskin olmayan kısa saç geri döndü. Enerji ve canlılık dolu bir bakışı özleyenler kesinlikle düz kısa saç modellerini denemeli. Özellikle düz saçlı olanlar düşünmeden saçlarını kesmelidir çünkü bu saç modeli düz saçlar için en iyisidir. Saçınızı kestikten sonra, şekillendirmeye zaman harcamanıza gerek kalmaz. Daha canlı ve parlak görünmesi için dışarı çıkmadan önce yumuşatıcı sprey püskürtebilirsiniz.

Kimlere yakışır:Büyük kısa saç, ters üçgen yüz şekli için en iyisidir. Üçgen bir çene hattınız varsa bu model tam size göre.

Kahküllü Kısa Saç

Kaküllü Kısa Saç

Kaküllü Kısa Saç

Farklı saç stillerini seven kadınlar, kakülden vazgeçemezler. Bob saç stilleri ile en çok hit saç stillerini seviyoruz. Yaz aylarında saçınızı şekillendirmeden her zaman serin kalmak için hemen kısa saçlara geçmenizi öneririz.

Kimlere yakışır:Patlama saç modeli her yüz şekline uygundur ve önemli olan patlamaları seçmektir. Alnınız kısa ve dar ise, mikro kakül kullanmak en iyisidir. Geniş bir alın alanına sahip kişiler, kakül veya uzun perçemlerden hoşlanabilir.

Boyish Saç Kesimi

Boyish saç kesimi

Boyish saç kesimi

Son yıllarda popüler olan erkek tarzı saç stiline de yansımıştır. Çocuksu saç modelleri erkeklerin kısa saçlarına benziyor. Erkeksi seven ve kendine has tarzı olan, bir erkek çocuk saç stiline benzeyen bir kadın havalı olacaktır.

Kimlere yakışır:Çocukça saç modelleri yuvarlak yüzler için en iyisidir. Saçınızın ön kısmını daha uzun tutmalı ve saç stilinin yüz hatlarınızı dengelemesine izin vermelisiniz.

Undercut Saç Kesimi

Undercut Saç Kesimi

Undercut Saç Kesimi

Kısa saç isteyen ancak cesaret edemeyenler için alttan kesilmiş saç modelleri en popüler stillerden biridir. Saçınızın arkasını tıraş ederek şekiller çizebilir ve çılgın saç stilleri elde edebilirsiniz. Saçını açtığında hiç kimse saçının ense kısmını göremeyecek, kısa saçını da fark etmeyecektir.

Kimlere yakışır:Alttan kesilmiş bir saç kesimi, özgür olmak isteyen herkes için uygundur! Çılgın görünmek için saçınızın ense kısmını veya kulaklarınızın üst kısmını kazıyabilirsiniz.

Mohawk Modeli

Mohawk Modeli

Mohawk Modeli

Saç stillerinde farklı stilleri denemekten hoşlanan ve mohawk saç stilleri gibi yenilikten korkmayan kadınlar. Mohawk saç modelleri, saçın üst kısmında uzun, yanlarda kısadır, bu da yazın çok zaman kazandırabilir. Sadece saçın üst kısmını şekillendirin ve dakikalar içinde hazır olacaktır.

Kimlere yakışır:Mohawk saç modelleri kare yüzler için en iyisidir. Kare yüze dolgunluk kazandırmak için saçınızın üst kısmını sallayabilirsiniz.

Katlı Kısa Saç Kesimi

Katlı Kısa Saç Kesimi

Katlı Kısa Saç Kesimi

Güzel saçlı kadınların da kısa saçları olabilir. Katmanlı saç modelleri, saç stillerinin başlangıcıdır ve ince saçların daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Kısa katmanlı bir saç modelinde saçın arka tarafı daha kısa, öndeki teller ise daha uzundur. Bu nedenle tahmin edebileceğiniz gibi saçlar daha dolgun görünür.

Kimlere yakışır:Kısa kat saç modelleri uzun yüzler için uygundur. Yüzünüz uzun ve oval ise, yüz hatlarını daha yuvarlak hale getirmek için kısa katmanlı bir saç modeli kullanabilirsiniz.

Asimetrik Kısa Saç Modelleri

Asimetrik Kısa Saç Modelleri

Asimetrik Kısa Saç Modelleri

Kısa asimetrik saçlar, klasik saç stillerini seven kadınlar için ilk tercihtir. Yandan ayrılan asimetrik saç ve uzun kakül kombinasyonu, klasik ve modern bir görünüm sağlar. Genellikle bu saç stilini kullanmanızı ve saçın geri kalanını eşit şekilde kesmenizi öneririz.

Kimlere yakışır:Asimetrik saç modelleri, dikdörtgen yüz şekilleri için en iyisidir. Bu saç modeli oval yüzler için de kullanılabilir.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Ünlülerin en sevdiği saç modellerinden biri de kısa kıvırcık saç modeli. Uzun kıştan sonra saçlarına yeni stiller ve stiller kazandırmak isteyen cesur kadınlar saçlarını kısa kesebilirler. Kıvırcık saçlarınız varsa kıvırcık saçların alnınıza düşmesi için saçı yandan ayırmalısınız.

Kimlere yakışır:Kısa kıvırcık saç modelleri belirgin yüz hatlarına sahip kadınlar için uygundur. Ters üçgen yüz hatlarına ve belirgin kemiklere sahip kadınlar, yaz aylarında bu saç modeli ile oldukça rahatlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ