Saç Modelleri ve Renkleri

Bu Yılın Trend Uzun Kahküllü Saç Modelleri

Bu Yılın Trend Uzun Kahküllü Saç Modelleri

Kahküllü saç modelleri son zamanlarda oldukça sık tercih edilen modellerdendir. Bu saç modeli hem uzun saçlı kişiler hem de kısa saçlı kişiler tarafından kullanılmaktadır. Kahküllü uzun saç modelleri tercih etmek isteyen kişiler öncelikle yüzlerine hangi kahkül şeklinin yakışacağını öğrenmelidir. Bunun için öncelikle yüz şeklini belirlemek gerekir.

KAHKÜLLÜ UZUN SAÇ MODELLERİ

Yüz şeklini belirlemek ise oldukça kolaydır. Yüzünüzde şakak, alın ve çene noktalarınızı hayali bir çizgi ile birleştirerek hangi yüz şekline sahip olduğunuza öğrenebilirsiniz. Bu birleştirme sonucunda ortaya çıkabilecek olan yüz şekilleri kare yüz şekli, oval yüz şekli, yuvarlak yüz şekli, üçgen yüz şekli ve ters üçgen yüz şekli olarak sıralanabilir. Kare yüz şekline sahip olan kişiler perçem kahkül modelini tercih edebilirken oval, yuvarlak, üçgen ve ters üçgen yüz şekline sahip olan kişiler klasik kahkül modelini tercih edebilirler. Bu yazımızda uzun saçları olup kahkül kestirmek isteyen kişiler için kahküllü uzun saç modellerinden bahsedeceğiz.

 

Kahküllü uzun saç modelleri arasında yer alan ilk model kıvırcık uzun saç modelidir. Kıvırcık uzun saç modeli olan kişiler kahkül kestirirken kare bir yüz şekline sahiplerse perçem; oval, yuvarlak, üçgen ve ters üçgen bir yüz şekline sahiplerse klasik kahkül modelini tercih edebilirler. Dalgalı uzun saç modeline sahip olan kişiler ise hem perçem hem klasik kahkül modeli kullanabilirler. Çünkü dalgalı saçlar kıvırcık saçlar kadar kıvrımlı değildir ve kahkülün çok fazla kıvrımlı olması gibi bir dezavantajı bulunmamaktadır.

 

Kahküllü uzun saç modellerinden birkaç örnek galerimizde sizleri bekliyor

Ayrıca dalgalı saçlarda klasik kahkül modeli daha çok tercih edilmektedir. Kıvırcık saçlarda oluşan kıvrımlı kahkül kişiyi rahatsız ederse kahkülünü uzayana kadar saçlarının arasında da kullanabilir. Kahküllü uzun saç modelleri içerisinde yer alan son kahküllü uzun saç modeli ise düz saçlardır. Uzun ve düz saçlar pırasa saç olarak nitelendirilen ve birçok kişinin sahip olmak istediği saç modelidir. Uzun düz saçlarda daha çok perçem kahkül modeli tercih edilmektedir. Fakat klasik kahkül modeli tercih eden kişiler de bulunmaktadır.

 

Siz de kahküllü uzun saç modelleri hakkında bilgi edinmek ve bu şekilde bir kesime sahip olmak istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ