Buğday Tenliler İçin Mükemmel Saç Rengi Tavsiyeleri

Ne esmerler kadar koyu ne de sarışınlar kadar açık bir ten rengine sahip olan buğday tenliler için neredeyse bütün renkler kullanılabilir. Bu yüzden buğday tenli bayanların avantajlı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem koyu renkler kullanıldığında güzel görünümlere ulaşılabilir‚ hem de açık tenli saç renkleri ile. Ancak yine de tam bir özgürlük söz konusu olmamalı. Renk seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. Buğday ten renginin de kendi arasında farkları bulunabilir. Bazı buğday tenliler daha sıcak bir ten rengine sahip iken bazıları ise daha soğuk tonlarda ten rengine sahiptir.

Buğday ten rengine sahip bayanlar için hangi saç rengi sorusundan önce saçlarının mı yoksa yüzlerinin mi daha ön planda olmasını istedikleri sorusu yöneltilmeli. Bu soruya verdikleri cevap yapmaları gereken seçimi doğrudan etkileyecektir. Birçok renk buğday tene uyum gösterse de bazı renkler yüzü geri plana atarak saçları daha da yükseltir. Bazıları ise yüzü ve ten rengini daha parlak ve güzel göstermeye yardımcı olur. Şimdi buna daha somut örnek ve öneriler verelim.

Buğday Tenli Bayanlara Özgü Saç Modellerinden Örnekler

Buğday tende cildi ve yüzü güzel göstermeyi hedefliyorsak tercihimiz kahve tonlarından yana olmalı
Kahverenginin birçok tonu buğday ten ile bir araya geldiğinde güzel sonuçlar elde etmemize yardımcı olacaktır. Bu konuda çok fazla da çeşitlilik söz konusu. Hemen her kahverengi rahatlıkla kullanılabilir. Açık kahve‚ küllü kahve tonları soğuk tonlar olarak ideal olacaktır. Trendlere göz gezdirdiğimizde de küllü tonları fazlasıyla görüyoruz. Ancak daha sıcak bir ton hedefleniyorsa bu kez de seçiminiz altın ve karamel tonlarına sahip‚ bu tonlarda ışıltılar barındıran kahverengilerden yana olmalı. Bu sayede yüzünüzü hem ön plana çıkarmış olacak hem de canlılık ve enerji katacaksınız.

Buğday tendeki bayanlar için ideal olabilecek sarı tonlarına değinelim
Bu noktada en iddialı renk şüphesiz bal rengi olacaktır. Bal renginde ışıltılar barındıran sarı saçlar buğday tenli bayanlara çok yakışıyor. Bu tonda bir boya uygulaması yapıp‚ ardından da hafif röfleler ve ışıltılar attırabilirsiniz. Bu tonun daha açığı ile yapılan bu uygulamalar saçlarınızı harika gösterecektir. Yapacağınız uygulama yüzünüz kadar saçlarınızı da ön plana çıkaracaktır.

Yine trendlerden yana bir seçim yapmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer renk ise kum sarısı 
Kum sarısı rengi saç renkleri arasında oldukça yeni bir yere sahip. Yeni olması itibari ile kullanımı da az. Ancak trendlerden yerini alan bu renk ilerleyen zamanlarda sık sık karşımıza çıkacağa benziyor. Siz saçlarınızı bu renge boyatarak trendin etrafınızdaki ilk örneklerinden olabilir‚ dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Buğday ten için kızıl renk tonları arasında da alternatifler oldukça çok
Hemen her kızıl tonunu kullanabilirsiniz. Ancak beyaz tende olduğu kadar etkileyici sonuçlar elde edebileceğinizi düşünmemelisiniz. Özellikle turuncumsu kızıl renklerini çok fazla uygulamamanızı tavsiye edebiliriz. Bu tonlar ten renginizi öldürebilir‚ enerjinizi alabilir. Ancak şarap kızılı‚ koyu kızıl ve kızıl kahve tonlarını çok rahat kullanabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ