Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri İpuçları

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri İpuçları

Buğday tenli bayanların diğer tenli bayanlara göre büyük bir avantajı bulunmaktadır. Buğday tenli bayanlarda yanlış seçimler bile çok kötü durmaz. Yani siz kötü bir seçim yapmış olsanız bile bu saç rengi sizi çok kötü göstermeyecektir.

 

Tene uygun saç rengini belirlemek kolay bir iş değildir. Sizlere bu yazımızda “buğday tenli bayanlara yakışan saç modelleri” konusunda yardımcı olacağız ve buğday tene sahip bayanların saç modellerini açıklamalı şekilde galerimizde yer vereceğiz. Böylece siz de vermiş olduğumuz ipuçlarından faydalanarak doğru saç rengini bulabileceksiniz.

Ten Rengini Nasıl Belirleriz?

Bunun için bazı yöntemler bulunmaktadır. Yukarı da sizlere iki tür ten rengi olduğunu söylemiştik. Detaylara inecek olursak bir başka ten renginin daha olduğunu söylemek isterim. Çok fazla karşımıza çıkmasa da “nötr ten rengi” bulunmaktadır. Karşımıza çok fazla çıkmayacak olan bu ten renginin büyük bir avantajı vardır. Bu ten rengine çoğu renk yakışır.

 

Şimdi sıcak ve soğuk cilt tonunu nasıl bulabileceğimizi öğrenelim. Bir altın ve gümüş takıyı tenimize doğru yaklaştırıyoruz. Soğuk ciltler de gümüş sağlıklı ve iyi durur. Sıcak cilt tonlarında ise altın daha canlı görünecektir. Ayrıca soğuk cilt tonlu insanların genelinde mavi, gri ya da yeşil gözlü olduğunu siyah ve küllü kahverengi saçlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak cilt tonlarındaki insanlar ise ela, kahverengi ve siyah gözlü olup saçları kahverengi, koyu kestane, siyah, çilek sarısı ve kızıl renklerdir.

 

Sıcak ve Soğuk Tene Yakışan Saç Renkleri

Sıcak ten rengi ile uyumlu olan saç renkleri Altın, Karamel, Bal rengi, Kızıl, Maun, Turuncu kızıl, Koyu Kahvenin tonları ve Bakır rengidir.

Soğuk ten rengi ile uyumlu olan saç renkleri ise Sarı, kumral, Şarap rengi, Krem rengi, Maun, Orta Sarışın, Kumlu Kahve, Açık Kahve ve Küllü Kahve Saç Renkleri şeklindedir.

 

Buğday Tenlilere Yanlış Saç Rengi

Yanlış saç rengini seçtiğimizde bu saç rengi tenimize uymayacak ve sonuç olarak yüz güzelliğini ve uyumunu arka plana itecektir. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın belki de her zaman bir şeyleri eksik olarak hissedeceksiniz ve bu da psikolojinizi bozup kendinize olan güveni düşürecektir. Bu yüzden dolayı doğru saç rengini bulmak çok önemlidir ve bu işlem titizlikle yapılmalıdır.

 

Buğday Tenlilere Yakışan Bu Renk Sana Çok Yakışmış
Bu lafı duymak hiç kuşkusuz ki her bayanın hoşuna gidecektir. Bunun tam tersi “hiç olmamış” gibi laflar da sizi oldukça mutsuz edecektir.

 

Buğday Tene Uygun Saç Renkleri Nasıl Seçilir?
Ten renkleri bilindiği üzere iki türdür. Sarı ve altın tonlara yakın olan ten renkleri “sıcak ten” olarak bilinir. Mavimsi tonlar ise “soğuk ten” olarak bilinmektedir.

 

 

Peki buğday tenlilere hangi saç renkleri uyar?
Buğday tenli bayanlara yakışan saç renkleri genelde siyah, kızıl, karamel, fındık kabuğu ve kumral renklerdir. Renk seçimi yaparken yine de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Yaz aylarında ve kış aylarında ten rengi değişebiliyor. Bronz ten rengi için bu renkler uygun olmayabilir. Bronz tenle sıcak ten rengine yakın olan renkleri tercih etmek gerekir.

Sizlere birkaç güzel örnek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ