Saç Modelleri ve Renkleri

Daha Genç Görünmek İçin Özel Saç Renkleri ve Kesimleri

Daha Genç Görünmek İçin Özel Saç Renkleri ve Kesimleri

Genç görünüme engel olan ve kişiyi olduğundan daha da büyük yaşta gösteren en temel unsur cilt rengi ve saç rengi arasındaki uyumsuzluk. Özellikle yapay bir görüntü vermenizi sağlayan saç renkleri ve modelleri sizin üzerinizde eğreti duracak ve genç‚ doğal bir görüntü elde etmenize engel olacaktır. Bunun için doğal tonlar ve cilt renginiz ile uyuşan tonları tercih etmeniz son derece önemli bir nokta.

 

Her bayan genç bir görünüme sahip olmak ister. Ancak birçoğu da bunu nasıl sağlayacağını bilemez. Halbuki bunun için uygulamamız gereken birkaç taktik var. Bunları uygulayarak ve bazı noktalara dikkat ederek genç görünüm elde etmek mümkün. Ancak bu durum da kişiden kişiye göre farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden önce kişinin kendi özelliklerini iyi analiz etmesi ve bundan sonra kendine uygun seçenekleri değerlendirmesi gerekiyor.

Genç Gösteren Saç Kesimleri

Genç görünmenizi sağlayan saç renklerinden ilki elbette ki kahverengi tonları. Kahverenginin koyu tonu‚ koyu kumral renkler ve siyah saç rengi çoğu zaman genç görünüm elde etmenizi sağlar. Özellikle koyu tonlar canlı oldukları için yüzünüze enerji ve aydınlık katar‚ daha canlı ve daha genç görünmenizi sağlar. Bu yüzden özellikle solgun görünümden şikayet edenler için ideal seçimler arasında bu tonlar yer alıyor. Sarı tondaki saç renkleri ise yüzünüzün daha cansız ve solgun görünmesini sağlar. Bu da aynı zamanda yaşınızdan daha büyük bir görüntü elde etmenizi sağlar. Ancak canlı bir ten renginiz var ise sarı saç tonlarını da tercih edebilirsiniz.

 

Genç Gösteren Saç Kesimlerinden Örnekler

Genç ya da olgun görünüme sebep olan tek faktör sadece saç renkleri değil elbette. Saç modelleri de bu noktada oldukça belirleyici olabilir. Saç modellerinden genç gösteren ilk faktör kahkül ve perçemdir.

Kahkül ve perçem sahibi bayanlar olduğundan en az iki yaş daha küçük gösterirler. Özellikle ilerleyen yaşlarda göz çevresinde oluşan kırışıklık ve yaşlılık belirtisi olan cilt kusurlarını ortadan kaldırmak için de kahküller işe yarayacaktır. Bunun dışında örgü modelleri de genç görünüm noktasında etkilidir. Salaş bir örgü sayesinde çok daha genç ve doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ