Doğallığın Sembolü Kahverengi Saç Renkleri

Doğallığın Sembolü Kahverengi Saç Renkleri

Kahverengi tonları en fazla gördüğümüz‚ bayanların gerek doğal olarak sahip oldukları gerekse boya ile elde ettikleri en yaygın renkler arasında ilk sırada yer alan bir renk. Saçları boyatmak söz konusu olduğunda şüphesiz rahatlıkla cesaret edilebilecek‚ risksiz ve bakımı kolay bir renk olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle doğallığı ile birlikte her bayana rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir ton. Esmer‚ sarışın ya da kumral fark etmeksizin herkes için doğal ve gerçek bir görüntü verir ve asla boya algısı oluşturmaz. Bu sebep başta olmak üzere daha birçok avantajı ile birlikte kahverengi renk tonları gözde renkler olmaya devam edeceğe benziyor.

 

Kahverengi Saç Renkleri

Bu kadar popüler ve çok tercih edilen bir rengin de elbette ki çok fazla tonu mevcut. Saçınızı kahverengiye boyatmaya karar verdiğinizde bu tonların hepsi karşınıza çıkarak kafanızı karıştırabilir. Önemli olan bu noktada sizin ten renginiz‚ göz renginiz ve saçlarınızda hangi rengin en ideal görüntüyü vereceğidir. Sıcak bir kahverengi mi yoksa daha soğuk tonlarda bir kahverengi mi istiyorsunuz‚ koyu bir ton mu yoksa daha açık bir kahverengi mi sizi daha mutlu eder? Bu seçimden sonra hangi renk saçınızda katalogdaki görüntüyü verdirebilir? İşte rengin kullanımının aksine bu aşamalar zorlayıcı olacaktır.

 

Kahverengi saç renklerinden en güzel modeller

Evde doğal kahverengi saç rengi
Evde boyamak gibi bir planınız varsa çok riskli bir işe teşebbüs ettiğinizi bilmelisiniz. Riskliden kastımız istediğiniz rengi tutturma olasılığınızın düşük olması ile alakalı. Boya kutularının üzerinde bulunan numune uygulamalar çoğu zaman uygulama sonrası sonuç ile tutarlı olmuyor. Buna sebep olan temel neden saçınızın sahip olduğu alt tonu. Eğer sarışın değilseniz koyu renkli bir saç üzerine uygulayacağınız birçok kahverengi boya sizde benzer bir sonuç verecek ve koyu kahverengi bir boyama ortaya çıkacaktır. Tam anlamı ile bir sonuç elde edilebilmesi için saçın boya uygulamasından önce renginin açılması gerekir. Eğer açma işlemini doğru şekilde uygulayabilirseniz istediğiniz tonu elde etmeniz oldukça kolay olacaktır.

 

Kahverenginin tonları
Diyelim ki saç tonunuzu açtınız ve boyaya hazırsınız. Peki hangi renk? Şimdi kahverenginin tonlarından biraz bahsedelim. Bu renk tonları içerisinde en koyusu siyahi kahve olarak adlandırılan ton. Bu ton hem esmerlere hem de açık tenli bayanlara gayet yakışan ve sıfır risk bir renk tonudur. Ancak bu ton çok doğal ve haliyle biraz mat saçlar elde etmenizi sağlar. Daha parlak ve koyu bir ton arıyorsanız parlak koyu kahve adıyla satılan boyalardan satın alabilirsiniz. Bu ton saçınızı daha çekici gösterecek ve aynı zamanda ışıkta parıldayarak farklılık katacaktır.

 

Kızıl tonlarda kahverengi
Kızıl tonlarda bir kahverengi de tercih edebilirsiniz. Bu ton kızıl aklında olup da cesaret edemeyenler için ideal bir renktir. Kızılda olduğu gibi özellikle beyaz tenli bayanlara çok yakışan bir tondur. Kahve ve kızıl arasında kalmış ancak biraz daha yumuşak bir kahverengi tonu ise parlak altın kahve tonu. Altın kahverengisi daha sıcak tonlara sahiptir ve daha çekici bir ton olduğunu söyleyebiliriz. Sizin tercihiniz en doğalı ise orta kahveyi de tercih edebilirsiniz. Bu ton da kahverengi seçenekleri arasında en doğal seçimlerden biridir.

 

Trend kahverengi saç modelleri
Hem kahverengi olsun hem de trend bir görüntü elde edeyim derdinde olan bayanlar için önerimiz ise elbette ki kahvenin küllü tonları. Bu grimsi kahverengi saç rengi sizi çok farklı ve iddialı bir görüntüye kavuşturacaktır. Grimsi tonlarda olduğundan küllü kahvenin tek riski daha soğuk ve donuk bir görüntüdür. Aksi bir etki istiyorsanız kahvenin bir başka sıcak tonu ise bal kahve. Bu tona karamel kahve olarak isim veren markalar da mevcut.

 

Gölgeli bir sonuç elde edebileceğiniz bal kahve boyama da çok sıcak ve etkileyici bir renk. Saydıklarımızın dışında çikolata kahve‚ açık kızıl kahve‚ bakır kahve gibi daha birçok kahverengi saç rengi olduğunu söyleyebiliriz. Alt tonda benzerlik gösterip gölge ve bitişleri farklı olan bu renklerden herhangi birini tercih edebilir‚ kahverengi saçlarınız ile hem doğal hem de şık ve sağlıklı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ