Saç Modelleri ve Renkleri

Doğum Sonrası Vücutta Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Doğum Sonrası Vücutta Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Aşırı kilo alım verimi sebebiyle gebelik sırasında, doğum sonrası vücut çatlakları bayanlarda görülen hamilelik döneminde karın içinin zorlanmasından dolayı çok sık görülen bir durumdur.  Göbek çevresinde, göğüs bölgesinde ve kalçalarda çatlaklar görülmektedir.

Kadınlar için son derece sıkıntılı bir durumdur fakat bazı tedavi yöntemleri ile de bu görüntülerden kurtulmanız mümkündür.

Doğumdan Sonra Çatlaklar Nasıl Geçer?

Çatlakların giderilmesi açısından doğumdan sonraki bir yıl son derece önemlidir. İlk zamanlar kırmızı görünümlü olan çatlaklar daha sonralarında ise ten rengine uyumlu hale gelmektedirler. Gebelikte alınan kilolarla beraber karındaki gerilmeler sonucunda çatlaklar meydana gelmektedir. Gebeliğinizin 5. Ve 6. Ayları itibari ile karnınıza meydana gelen büyümeler sonucunda çatlak oluşumları başlamaktadır. Bu dönemlerde doktorunuzun tavsiye edeceği çatlak kremleri ile bu durumların oluşumlarına engel olabilir ya da daha az çatlak oluşmasını sağlayabilirsiniz.

 

 Karın bölgeniz sürekli nemli tutulmalı ki çatlak oluşumları olamasın. Cildi kuru olan bayanlarda bazı durumlarda ne kadar krem kullanırlarsa kullansınlar yine çatlak oluşumları kuru bölgelerin yırtılmasından dolayı sıkça görülmektedir. Hamilelik döneminde bol sıvı tüketmeniz ve ılık su ile duş almanız önemli bir gelişmedir.

 

Sezaryen sonrası vücut çatlakları için sizlere önerebileceğimiz bazı yöntemler vardır. Öncelikle bayanların sıkça tercih etmiş oldukları kriyoterapi yöntemi ola doğum çatlakları tedavi edilebilmektedirler. Daha sonra lazer uygulamaları yapılması da derideki çatlaklıkların giderilmesi için bir yöntemdir. Cildin üst kısmı soyulur ve taze bir cilt elde edinilmesi sağlanmaktadır.

Bir başka yöntem ise reflexoterapi yöntemidir. Hücrelerde oluşan ve zaman içerisinde görevlerini yerine getiremeyen hücrelerin kolojen üretimden sorumlu olan hücrelerini harekete geçirilmesi işlemidir.

 

Sezaryen sonrası vücut çatlakları anneler iyileşmeye başladıktan sonra tedavi ettirmek için yöntem aramaya sürüklemiştir. Bazı bayanlarda bu çatlaklar psikolojik açıdan olumsuz sonuçlara gebe olmaktadır. Gebelik döneminde sıkça kullanılan nemlendiriciler ve doktorunuzun tavsiye edeceği çatlak kremleri sayesinde cildiniz eğer ki çok kuru değil ise bu durum en aza indirilebilir.

 

Bayanlarda görüntülerini etkilemeleri açısından çatlaklar moral bozucu bir hal alabilmektedir. Tedavisi olan çatlaklarınızın tedavileri için uygun zamanı bekledikten sonra tedavi ettirebilirsiniz. Özellikle cildi çok kuru bayanlar hamilelik döneminde birden fazla krem kullansalar da çatlak oluşumuna engel olamadıklarından çatlak tedavisine başvurmaktadırlar.

 

Yoğurt Suyunun Cilde Faydaları ve Yoğurt Suyu Maskesi

Yoğurt suyunun faydaları ve yoğurt suyu maskesi yapımı ile ilgili bilgilere yer verdiğimiz bu yazımızın detaylarına geçmeden önce sizlere yoğurdun faydaları ve içeriği ile ilgili bir ön bilgi vermek istiyoruz.

Yoğurt, sütün mayalanması sonucu elde edilen, riboflavin, B vitaminleri, folik asit, laktik asit, potasyum, fosfor, iyot ve çinko gibi çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan harika bir maddedir. Yoğurdun ve yoğurt suyunun cilde ve saçlara faydası saymakla bitmez, ciltteki lekeleri yok eder, saçlara parlaklık verir, saçtaki kepeği giderir, göz altındaki morlukları geçirir, sivilcelenmeyi önler, cilde parlaklık ve ışıltı kazandırır.

Yoğurdun faydalarından cilt bakımınız için en iyi şekilde yararlanabilmeniz için bu yazımızda sizlere oldukça popüler olan yoğurt suyu maskesi ile ilgili bilgiler ve maske tarifleri aktarıyoruz.

Yoğurt Suyu Maskesi Nedir?

Adından da belli olduğu üzere, mucizevi bir ürün ve pek çok faydaya sahip olan yoğurdun suyu kullanılarak yapılan bir cilt bakım maskesidir. Aslında yoğurt suyu maskesini, cilt bakımı ile sınırlandırmak da yanlış olur zira sadece cildimize değil, saçlarımıza da uygulayarak inanması güç sonuçlar elde edebiliriz.

Ev Yağımı Yoğurt Suyu Maskesi Tarifi:

Yoğurdun kendisi de zaten doğrudan cilde gerginlik veren bir madde olduğundan

yğurt maden suyu

yoğurt limon suyu

yoğurt karbonat suyu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ