Düğüne Giderken Hangi Saç Modellerini Tercih Edebiliriz?

Düğüne Giderken Hangi Saç Modellerini Tercih Edebiliriz?

Bu yazımızda düğüne giderken tercih edilebilecek saç modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Düğüne giderken seçilebilecek saç modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Düğün ve davetlerde tercih edilebilecek olan birçok saç modeli bulunmaktadır. Bu saç modelleri yüzünüze ve kıyafetinize yakışacak şekilde seçilmelidir. Düğünde tercih edilebilecek saç modelleri toplu ya da serbest saça uygulanabilmektedir. Kıyafetinizi baz alarak seçtiğiniz saç modeli ile siz de düğünde oldukça şık görünebilirsiniz.

 

Özel Günler İçin Düz Saç Modeli:

Düz saç modeli sade ve abartısız bir görünümden hoşlanan kişiler için oldukça idealdir. Düğünlerde de abartıya kaçmamak için rahatlıkla tercih edilebilir. Düz saç modelleri fön işlemi ile elde edilmektedir. Fönün de birbirinden farklı birçok çeşidi bulunmaktadır. En bilinen fön çeşitleri kırık fön, düz fön, su dalgası fön ve dalgalı föndür. Düz fön en sık kullanılan fön çeşididir.

 

Bu fön çeşidinde herhangi bir detay bulunmaktadır. Sonucunda dümdüz bir saç elde edilmektedir. Kırık fön ise düz fön modelinde sağ ve sol kısımlarda birer dalga bulunması ile oluşur. Oldukça hoş bir görünümü vardır. Su dalgası fön ve dalgalı fön ise maşanın bir önceki aşaması olarak değerlendirilebilir. Ne çok dalgalı ne de çok kıvırcık bir saç görünümü elde etmek istiyorsanız su dalgası fön ya da dalgalı fön tercih edebilirsiniz.

 

Düğüne giderken en çok tercih edilen saç modellerinden örnekler

Özel Günler İçin Kıvırcık Saç Modeli:

Kıvırcık saç modeli düğünlerde en fazla kullanılan saç modelidir. Özellikle sade bir kıyafet tercih eden kişiler bu sadeliğe saçları ile şıklık katmak istemektedir. Kıvırcık saç bu konuda oldukça yardımcı olan bir saç modelidir. Kıvırcık saçlar az kıvırcık ya da çok kıvırcık şekilde yapılabilmektedir.

Çok kıvırcık olan saçlar genellikle uzun saçlar için tercih edilmektedir. Az kıvırcık olan saçlar ise hem kısa hem de uzun saçlar için rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Kıvırcık saçların birkaç telinin yukarıda toplanması ile de hoş bir görünüm oluşturulabilir. Tamamen serbest bırakılan kıvırcık saçlar da bir bandana yardımı ile sabitlenebilmektedir.

Özel Günler İçin Topuz Saç Modeli:

Topuz saç modeli düğünler için oldukça ideal olan bir modeldir. Özellikle toplu saç ile daha rahat eden kişiler topuz saç modelini rahatlıkla kullanabilirler. Topuz saç modeli iki farklı şekilde kullanılabilir. Bunlardan ilki sıkı topuz modelidir. Sıkı topuz modelinde saçların tamamı oldukça sıkı bir şekilde toplanır ve gevşek bırakılmaz. Bu durumdan rahatsız olan kişiler sıkı topuz modelini tercih etmemelidir. Başka bir topuz modeli ise dağınık topuz m modelidir.

Dağınık topuz modeli saçların biraz daha gevşek ve salaş bırakıldığı bir modeldir. Hem spor hem de şık görünmek isteyen kişiler dağınık topuz modelini tercih edebilirler. Siz de düğünde tercih edeceğiniz saç modelleri hakkında fikir edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ