En Çok Kullanılan Küt Saç Modelleri

En Çok Kullanılan Küt Saç Modelleri

Küt saçlar özellikle kısa, orta boylu ve yumuşak yüz hatlarına sahip olan bayanların tercihi olabilecek modellerdir. Küt saç kesimine karar vermeden önce dikkat edeceğiniz bir diğer konu ise yüz şeklinizdir.

Yuvarlak, oval ve kalp yüz hatlarına sahip bayanların tercihi olabilecek bu saç kesimi uzun boylu ve uzun yüzlü bayanlarda hoş görünmemektedir. Eğer yine de kısa saç istiyorum diyorsanız omuzlara düşen modelleri tercih edebilirsiniz.

Küt saç nedir sorusuna öncelikle cevap vermek gerekirse, küt saç omuz üzerinde boyunu açıkta bırakan saç kesimidir. 15 yaştan 45 yaşa kadar her yaş grubunun tercihi olan bu kesimler 90’lı yılların başında gün yüzüne çıkmış ve trend haline gelmiştir.

 

Günümüzde en ünlü Hollywood yıldızlarının kullandığı modeller arasında yerini alan küt kesimlerin en iyi temsilcisi hiç şüphesiz Victoria Beckham olmuştur. Uzun senelerdir tercihini asimetrik ve küt saç kesiminden yana kullanan Victoria Beckham kendine özgü tarzıyla birçok kadına ilham kaynağı olmaktadır.

 

Özellikle minyon tipli bayanların tercihi Küt Saç Modelleri

Özellikle moda olan küt saçlar size de çok yakışacaktır. Boyunu kısa olan bayanların tercihi olabilecek küt kesimler boyunu açıkta bıraktığı için uzun ve seksi göstererek daha güzel bir görüntüye sahip olmayı sağlar. Minyon tipli bayanlarında tercihi haline gelen küt saçlarda en çok tercih edilen modeller; arkası kısa katlı, yanlar uzun olan asimetrik kesimlerdir.

 

Ünlülerin tercihi küt saçlar

Bir dönemin trendi haline gelen bu modeller birçok ünlünün bir dönem denediği modeller arasındadır. Özellikle çalışan kadınların yıka çık saç modeli olarak çok tercih ettiği küt saçlar bakımı nedeniyle rahat kullanım sağlamaktadır. Uzun saçlara nazaran daha kolay kullanımı olan küt saçlar saç boyası, bakım, fön işlemlerinde zaman kaybetmek istemiyorsanız tereddütsüz seçebileceğiniz modeller arasındadır. Yüz şeklinize ve ten renginize uygun tonlardaki saç rengi ile kombin yaparak kullanabileceğiniz küt saçlarda ten renginiz önemlidir. İnce telli saçlara sahip kadınlar uzun saçlarda sağlıksız görüntülerle baş etmek zorunda kalmaktadırlar. Bu nedenle seçeceğiniz küt saç modellerinde yoğun katlı, dalgalı ve sprey kullanarak yapacağınız modeller ile daha genç ve sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün olmaktadır.

 

Küt saç modellerinden en güzel örnekler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ