En Etkileyici Kumral Saç Renkleri

Doğal saç renkleri denildiğinde akla gelen ilk renkler elbette kahverengi ve kumral tonları oluyor. Kumral rengi ise kahverengi renk skalası içerisinde en açık ton ve her dönem için popülaritesi oldukça yüksek bir renk. Hemen her renkteki cilt tonuna sağladığı uyum ve bu uyumun yanında kişiye kattığı doğal enerji ile birlikte oldukça cazip bir renk. Ayrıca kumral tonunun içerisinde de çok sayıda renk alternatifi var. Bu da farklı zevklere ve farklı özellikteki kişilere hitap edebilmesi açısından son derece önemli.

Sarı saçtan kaçınan ancak çok koyu bir saç rengi de istemeyen‚ doğal ve soft bir tonda saçlara sahip olmak isteyenler için ideal bir renk kumral. Öncelikli olarak kumral saç rengi tonlarına değinelim. Kumral saç rengi en saf hali ile kullanılmak istenirse öncelikle boyama öncesinde saçların renginin açma işleminden geçirilmesi gerekir. Bu açma işlemi sayesinde kumral boyama sonrasında oluşabilecek olan kahvelik‚ kızıl ve bakır tonları riski ortadan kalkmış ve gerçek kumral tonu elde edilmiş olacaktır. Kumral tonlar çok doğal ve kolay bir renk algısı oluştursa da aslında elde etmesi oldukça zor bir renktir.

Tercihinizi açık kumral veya koyu kumraldan yana kullanabilirsiniz. Bunun yanında özelliklerine göre birçok farklı alternatife de sahiptir. Bu alternatifleri küllü kumral‚ kızıl kumral‚ bakır kumralı şeklinde sıralayabiliriz. Özellikle içerisinde kızıllık ve bakırlık bulunan tonları yakalayabilmek için saçlarda ışıltı uygulaması yapılır. Kumralın üzerine atılacak olan küçük kızıl ışıltılar ile kumral renk biraz daha sıcak bir havaya ulaştırılır.

Ten renginizin saç rengi seçiminde oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Kumral saç renkleri arasında ton seçimi de önem kazanan bir nokta. Kumral tonları her ten rengine uyum sağlayabilir. Ancak beyaz tenli bir bayana çok soluk bir kumral uygun olmayabilir. Bunun yerine daha sağlıklı ve canlı bir görünüm için beyaz tenli bayanların daha çok kahve ve kızıl ışıltılar barındıran bir kumral tonu seçmelerinde fayda var. Esmer tenliler için ise en ideal kumral ton küllü tonlardır. Esmerliğin verdiği sert ifadeyi kırmak için küllü renkler ideal bir seçim olacaktır. Aksi durumda kızıllık ve kahvelik barındıran kumral tonları esmerlerin daha da koyu görünmesini sağlar.

Gelelim kumral saç rengi modellerine. Kumral renklerin seçimi kadar bu renklerin hangi modellerle uygulanacağı da son derece önemlidir. Doğru ton seçimi ile birlikte güzel bir model birleştirilirse en ideal sonuç elde edilebilir. Bunun için öncelikle önerebileceğimiz saç modeli uzun saçlar. Kumral saçlara en çok yakışan model hafif hareketli ve uzun saç modelleridir. Saçlarınız dalgalı ise bu renkler size çok yakışır. Düz ise hafif bir dalga uygulaması yapabilirsiniz.

Kumral saçlarda hafif hareketlerin güzel olduğunu söylemiştik. Bu hareketler içerisinde ışıltılar barındıran kumral saçları olduğundan daha güzel gösterir. Dalga haricinde bu hareketi verebilmenin diğer bir yolu da katlardan geçer. Saçlarınıza attıracağınız katlar da dalga benzeri bir algı oluşturacaktır. Ancak orta ve kısa saçlarda da kumral rengini kullanabilirsiniz. Bob modelinde‚ küt saçlarda ya da orta boydaki saç modellerinde de kumral saçlar güzel sonuçlara ulaştırabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ