En Güzel 17 Uzun Saçlı Bayan Fotosu

Sevgili okurlar bu makalemizde, uzun saçlara sahip, en güzel 17 adet Bayan fotoğrafı hazırladık. Çok uzun saçlı değil Hanımlar, sadece ”uzun saçlı bayanlara” yer verdik konumuzda. Yoksa saçlarıyla baya bir örgü yapılacak kıvamda olan çok uzun saçlı bayanlar var tabiki. Güzel uzun saçlı bayanlarla alakalı foto galerimizi hazırlarken, arkası dönük fotolara çok yer vermedik. Çünkü arkası dönük fotolar, gerçekçi olmaya biliyor çoğu zaman.

Hem yüz güzelliği hemde uzun saçlar, fotoğraf seçimimizde ki en önemli kriterdi. Gerçekte de uzun saçlara sahip olan bayanlar genelde güzel oluyorlar. Yani güzellik aslında kombine bir kavram olduğu için, ”Güzel bir bayanın saçlarıda güzel olmalıdır zaten” mantığından bakmamız gerekiyor konuya.

Güzellik aslında sağlıktır. Sağlıklı bir Bayanın yüzü güzel olur, saçları güzel olur, gülüşleri güzel olur. Sağlığını yitirmiş bir bayanın, saçlarının da güzel olması beklenemez. Sağlık sadece beslenme ile alakalı değildir. Hem ruhsal hemde bedensel açıdan iyi olma hali olarak tanımlanan ”Sağlık” kavramı ile güzellik arasında sıkı bir ilişki vardır. Stres e maruz kalmış bir bayanın saçlarının güzel olması imkansızdır. Strese maruz kalmış bir bireyin sağlık sorunlarıda hemen kendini gösterir. Dolayısıyla güzel saçlara sahip olabilmemiz için, ruhsal ve bedensel anlamda iyi olmamız gerekiyor.

Tabiki bu uzun saç konusu genlerle de yakından alakalı. Yani bu uzun saçlar size Yaradanın doğuştan verdiği bir hediye olabilir fakat bu saçları uzun kalmasını korumak tamamen sizin elinizde. Yanlış saç bakımı, aşırı saç kozmetiği kullanmak, beslenme dengemize dikkat etmemek, güneş, deniz suyu, aşırı düşünmek veya stres, kirli çevre koşulları vb… faktörler saçlarımızı olumsuz yönde etkileye bilirler.

Uzun saç konusu birazda bir kültür meselesidir. Mesela Türk bayanları, Rus bayanları ve Hintli bayanlar gibi Dünya kadınları, uzun saçları çok sevmektedir. Aynı şekilde bu Dünya kadınlarının erkekleri de uzun saçlı bayanlardan hoşlanmaktadırlar. Mesela biz bu yazımızı hazırlarken Rus kaynaklarda ki uzun saçlı bayan fotolarından yararlandık. Gerçekten gün yüzüne çıkmamış veya hak ettiği beğeniyi görmemiş çok güzel fotolar olduğunu keşfettik.

Saçların uzun veya kısa olması tercihi biraz da Kültür meselesi dedik ya. Evet bu çok doğru bir yargıydı. Saçlarla seks konusu arasında da sıkı bir ilişki var. Kültürden kültüre farklılık göstermesini dikkate alarak söylüyoruz ki, uzun saçlardan hoşlanan erkek kültürleri, seksi bayanlarında uzun saçlı olması gerektiğini savunmaktadırlar. Mesela Türk erkekleri uzun saçlı bayanları oldukça cazibeli ve seksi görmektedirler. Bu durumdan haberdar olan Türk bayanları ise, saçlarını uzatmak adına veya hoş görünmek adına ellerinden geleni yapmaktadırlar. Uzun saçlarında bir ederi olduğundan, ekonomik bir değeri olduğundan haberiniz varmıydı ? Evet evet yanlış duymadınız, kozmetik firmaları başta olmak üzere, bir çok saç ile alakalı sektör, uzun saçları para ile satın almaktadır. Eğer saçlarınız uzun ise ve paraya ihtiyacınız var ise, saçlarınızı satabilirsiniz. Saçların bir ekonomik değerinin olması, uzun saçların kolay yetişmediğinin veya uzun saçların çok olmadığının  anlamına gelir. Peruk yapımı başta olmak üzere bir çok saç ile alakalı sektör, canlı saçlarınızı satın almaktadır.

Genelde uzun saçlara sahip bayanlar, saçlarını boyatmamaktadırlar. Uzun saçlı bayanlar saçlarının biraz daha derli toplu görünmesi için kıvırcık veya dalgalı modelleri tercih edebilmektedirler. Endüstriyel saç boyaları saç sağlığı açısından olumsuz etkilere sahip kimyasallardır. Dolayısıyla uzun saçlarınız var ise ve boyatmak istiyorsanız, doğal saç boyası markalarına, organik saç boyası markalarına veya kına gibi natürel saç renklendiricilerine yönelmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ