En Güzel Ombre Saç Modelleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

En Güzel  Ombre Saç Modelleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ünlüler tarafından sıkça tercih edilen Ombre saç modelleri nedir? Ombre saç renkleri saçlara nasıl Yapılır ve Uygulanır adım adım konumuzda paylaştık.

Son yıllarda çok duymaya başladığını Ombre saç modelleri ve renkleri yine bayanlar arasında konuşulmaya başlandı. Peki ünlülerin çokça kullandığı Ombre saç renkleri nedir. Peki Ombre saç modelleri ve renkleri nasıl yapılır? Nasıl yapıldığı hakkında herkesin bir fikri var.

 

Ombre Saç Modelleri Nedir?

Ombre kelime kökeni olarak Fransızca dan gelmektedir. Türkçe anlamı gölge demektir. Yani Ombre saça diğer bir orijinal isim olarak “gölgeli saçlar” denmektedir.

 

Ombre saç boyama, saç uçlarının boyanması işlemine denir. Saçların uç kısımlarının açık renk veya koyu renkte çeşitli renk tonlarını zevkinize göre saç renginizin değiştirilmesi işlemidir.

Daha iyi anlaşılması açısından. Ombre saç boyama işleminin diğer bir adı da daha doğrusu Türkiye de krepe Balyaj yöntemine benzer bir yöntemdir.

Aşağıda Ombre saç boyama işlemi ile ilgili güzel bir videoyu sizlere bu işlemin daha iyi anlaşılması açısından izlemenizi tavsiye ediyoruz. Video dada gördüğünüz üzere saçlarımızın uç kısımlarına yapılan ışıltı atma işlemine ombre saç yöntemi saçlara boya yapma deniyor.

 

Ombre Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Ombre saç boyama yöntemi herkes tarafından ve el maharetine göre farklı tarzlar doğurabilir. Saçlara yapılacak ışıltılar buna göre şekil alacaktır. Kuaförlerden bazıları saçların uçlarına ışıltılar atarak Ombre işlemini gerçekleştirir. Bazı saç boyama uzmanları da saçlara krepe atarak veya bazıları krepe yapmadan Ombre işlemini yapabilir.

Krepe Balyaj yönteminde bütün saçların uç kısımlarına boyama pek tercih edilmez. Aralara atılacak renkler ile ara ara ana saçında bırakılması ile daha güzel farklı sonuçlar alınabilir. Bu şekilde değişik stillerle Ombre saç boyama işlemi yapılabilir. Bu iş biraz zevk meselesidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ