En İddialı Saç Rengi Olan Kızıl Saç Kimlere Yakışır?

En İddialı Saç Rengi Olan Kızıl Saç Kimlere Yakışır?

En iddialı saç renklerinden bahsedecek olursak ilk sıralarda elbette ki kızıl tonları geliyor. Tutkunun‚ cesaretin rengi olarak adlandırabileceğimiz kızıl saçlar doğru uygulama ve kullanım ile birlikte çok etkileyici ve şık sonuçları da beraberinde getiriyor. Ancak saçlarını kızıl tonlara boyamak birçok bayan için denenmesi imkansız bir tecrübe. Eğer siz cesaret sahibiyseniz‚ radikal ve marjinal değişikliklerden hoşlanıyorsanız kızıl saçlar ile bunu çok daha iyi ifade etme şansı elde edebilirsiniz.

 

Kızıl saç en çok hangi ten rengine yakışır?

Bu konuda en çok bilinen şey esmer ve koyu tenli bayanlara kızıl tonların yakışmayacağı şeklindedir. Aslında bu kanaat büyük ölçüde doğru. Ancak kısa süre önce dünya starlarından Rihanna’nın saçlarını kızıla boyaması ile bu algı tam anlamı ile sarsıldı. Bununla birlikte koyu tene sahip birçok bayan saçlarını kızıla boyamak için cesaret kazandı. Ancak bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Rihanna gibi olumlu sonuçlar elde edilebilse de her kızıl ton ile bunu sağlamak mümkün değil. Özellikle evde yapılan‚ akmaya meyilli ve açılacak tonları asla esmerler tercih etmemeli. Boya konusunda tecrübeli‚ sizin için en iyisini tespit edebilecek bir kuaför ile çalışmanızı tavsiye edebiliriz.

 

Kızıl saç modellerinden örnekler

Gelelim beyaz tenlilere 
Kızıl saçlar hiç şüphesiz en çok beyaz tenli bayanlara yakışmaktadır. Her kızıl tonu beyaz tenli bayanlara kolayca yakışacaktır. Ancak daha doğal tonlar daha iyi sonuç verebilir. Bu açıdan değerlendirildiğinde bakır tonları ve altın kızıl rengini beyaz tenlilere daha fazla tavsiye edebiliriz. Özellikle tenlerinin cansız ve soluk durmasından şikayet eden bayanlar için bu uygulama kurtarıcı olacaktır. Hiç makyaj yapmasalar dahi doğal bir enerji ve canlılık kazanmış olacaklar. Makyaj yaptıklarında da mümkün olduğu kadar sade uygulamalar tercih etmeliler. Ağır bir makyaj ve canlı kızıl tonlarda saçlar bir araya geldiğinde yapay bir görüntü oluşacaktır.

 

Buğday tenli bayanlar için kızıl kullanımına değinecek olursak onlar için önerebileceğimiz en ideal tonlar kızıl kahve tonları olacaktır. Bakır kahve‚ kızıl kahve tonları daha doğal bir görüntüye ulaşmalarına yardımcı olur. Beyaz tenlilerin aksine bu şekilde saçlara sahip olan buğday tenli bayanların ise makyaja daha önem vermeleri gerekir. Çok ağır olmayan ama canlılığı destekleyen naturel makyaj tekniklerini denemeliler.

 

Kızıl saç doğru uygulama sonucunda harika bir görsellik oluşturabilir
Ancak bu artısının yanında eksi yönleri de bulunuyor. Eksilerinden ilki hiç şüphesiz bakım. Kızıl saçlar en hassas saç boyaları arasında yer alır. Akmaya en çok elverişli olan rengin kızıl tonları olduğunu söyleyebiliriz. Bu açıdan çok risklidir ve devamlı olarak ilgi gösterilmek ister. Kızıl tonları kullanacağınız zaman aylar boyunca aynı tonda devam edeceğinizi düşünmemelisiniz. Devamlı olarak kuaföre gidip saçlarınızın rengini tazelemeniz gerekebilir. Bunun yanında özel ürünler kullanarak kızıl tonlarının canlılık ve parlaklığını korumak durumundasınız. Bu noktalara dikkat etmeniz durumunda kızıl saçlarınız sizi uzun süre idare edebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ