Saç Modelleri ve Renkleri

Ender Saraç Kadınlarda Saç Dökülmesini Önleyen Kürler

Ender Saraç Kadınlarda Saç Dökülmesini Önleyen Kürler

Bayanlarda Saç Dökülmesi tedavisi için Doktor Ender Saraç evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bayanlarda saç dökülmesini gideren bitkisel bir formül önermektedir.

Birçok insanda doğal olarak saçların zayıf düştüğü dönemler olabilir. Erkeklerde hormonal ve genetik, bayanlarda metobolik ve hormonal bazı nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabilir. Bunun yanında çinko demir ve bazı vitaminlerin de eksikliğinde kadınlarda saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabilir.

Saç Dökülmesini Önleyen Kür Ender Saraç

işte Ender Saraç’ tan Saç Dökülmesi için bitkisel formül:
** 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı,
** yarım tatlı kaşığı hint yağı,
** 1 tatlı kaşığı susam yağı,
** 2 ampul E vitamini,
** 2 ampul bepanten

Saç Dökülmesini Önleyen Kür Hazırlanışı

Bütün malzemeler ılık olacak bir şekilde, bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu karışım daha önce 2-3 dakika subuharına tutulmuş saç derisine nazik hareketlerle yedirilir. 10 dakika boyunca yumuşak bir masaj yapılır. 1 buçuk 2 saat geçtikten sonra saçınız, yumuşak bir şampuanla yüzeysel olarak yıkanır. (yani yağın fazlası saçınızda atılır) Daha sonra saçınız soyalı veya doğal saç kremiyle hafifçe nemlendirilir.

Son durulama ise aşağıda tarih ettiğim bitkisel formülle yapılır.
Son durulama için bitkisel şampuan formülü: 1 litre suyun içerisinde, birer çorba kaşığı adaçayı, biberiye, at kuyruğu, ısırgan ve 2 çay kaşığı lavanta kaynatılır.

Demlenmesi için 4- 5 dakika bekletildikten sonra süzülür ve elde edilen karışım içi 10 litre su dolu olan bir bidona aktarılır. Bidondaki su 1 hafta 10 gün durulama suyu olarak kullanılabilir.

Ender Saraç: Bitkisel saç bakımı kürü

Doktor Ender Saraç, bitkilerin gücüne inanan ve bu gücü çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıyor. Bugün sizlerle Ender Saraç’tan saç dökülmesine karşı ve parlak, hacimli saçlara sahip olmanızı sağlayacak evde hazırlayabileceğiniz bir mucize formül paylaşacağım.
İşte Ender Saraç’tan saç bakımı:
1 tatlı kaşığı susamyağı
1 tatlı kaşığı tatlı bademyağı
1/2 tatlı kaşığı hintyağı
2 ampul Bepanten
2 ampul E vitamini

Bitkisel Saç Bakımı Kürü Tarifi

Bütün malzemeler ılık olacak şekilde bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu karışım, önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir.

10 dakika kadar yumuşak bir masaj yapılır. 1,5-2 saat kadar saçlı deriye emdirildikten sonra oldukça yumuşak bir şampuanla, saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akıtılır.

Gerekirse hafifçe ikinci bir şampuan daha yapılır. Daha sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleriyle hafifçe nemlendirilir. En son durulama ise aşağıda tarif edilen bitki özlü suyla yapılır.

Son durulama için karışım tarifi: 1 litre suyun içerisinde, birer çorba kaşığı adaçayı, ısırgan, biberiye, atkuyruğu ve 2 çay kaşığı lavanta kaynatılır. Özlerini vermeleri için 4-5 dakika bekletildikten sonra süzülür ve elde edilen su yaklaşık 10 litre suyla dolu bir bidona aktarılır.

Bidondaki su, bir hafta, on gün kadar son durulama suyu olarak kullanılabilir.

Saç Dökülmesini Durduran Saçları Gürleştiren Doğal Kürler

Son dönemlerin en büyük problemi haline gelen ve bu sorunlara kati çözümler bulmaya çalışan biz bir fazla ilaçlar denemekten geri kalmıyoruz.

Fakat bir nebze de olsa bence naturel çözümler daha kati neticeleri bununla beraber getirecektir. Fakat kimi zaman vücudumuzda ki sıhhat problemlerinin bir çoğunu bize sinyal olarak anlatır. Zira aşırı saç dökülmeleri sonucunda sağlığımızı tehdit eden hastalıkların başlangıcıdır diyebiliriz.

Bu yüzden oyalanmadan en yakın doktorumuza baş vurmamız gerekmektedir. Fakat eğer sıhhat sorunlarınız ile ilgili bir saç dökülmesi yoksa kısaca mevsimler değişimler sonucunda oluşan saç dökülmeleri gibi vs..sonucunda oluşuyorsa bir fazla organik yöntemler ile hazırlayacağımız saç bakım kürleri olsun saçlar için hazırlayacağımız maskeler olsun birazcık da olsa saç dökülmelerine bir son verecek ve saçlarımızı bu gibi sorunlardan kurtaracaktır.

Geçmiş zamanlar da inanırım bizlerin anneleri yada büyüklerimiz çoğu zaman saçları için boyalar tercih etmezlerdi. İşte boya değil de kına en fazla seçim gerçekleştirilen ve bayanların saçlarına canlılık verdiği gibi saç dökülmelerine de son veren bir maske halini almakta idi. Yapacağımız saç maskesinde hardal tozunu kullanacağız.

Fakat yüksek gerilim gibi rahatsızlığınız var ise kesinlikle hardal tozunu kullanmanızı tavisye etmeyiz. Hardal tozu aslına bakarsan çok geçmeden zaman geçmeden tüm saç bakımlarında yer almakta. Zira hardal tozu kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Fakat bu eğer bu uygulayacağımız maskeyi saçlarınıza uygularsanız görmüş olacaksınız ki saç dökülmeleriniz duracak ve hatta gürleşecektir.

Bu saç dökülmelerine karşı en sevimli uygulanabilecek kına tarifini sizle duyuralım. Lüzumlu Malzemeler:
2 yemek kaşığı kına
100 gram kuru maya ortalama 1 poşet
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı hardal tozu
1 tatlı kaşığı zencefil suyu ( zencefili en önce rendeleyin ve suyunu sıkın ) kafi oranda süt
1 yemek kaşığı zeytinyağı eğer saçlarınız kuru ise çok fazla zeytin yağı ilave edebilirsiniz. Hanımlar eğer migren, gerilim gibi mühim rahatsızlıklar var ise bu hazırladığınız maskeye lütfen ilave etmeyin. Zira bunların içinde ısıtıcı özelliği olmasından ötürü sağlığınız riske girebilir. Büyük bir kase içine tüm malzemeleri ekledikten sonra kafi oranda sütü içine dökün ve mayalamaya başlayın. Kınalı maskeyi uygulamadan önce ön aşama yapmak gerekiyor. Yarım çay kaşığı tuz ve yarım çay bardağı sütü karıştırın. Saçlarınıza sürün. Maske bekletildikten sonrasında bolca su ile durulayın..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ