Erkekler Nasıl Saç Yıkamalıdır? Erkek Saç Bakımı.

Erkekler Nasıl Saç Yıkamalıdır? Erkek Saç Bakımı.

Erkek ya da kadın herkesin tarzını belirleyen bir unsurdur saçlar. Saçlar dış görünüşümüzü, tarzımızı tamamlayan en önemli noktadır. Bu nedenle dış görünüşümüzü büyük ölçüde etkileyen saçların sağlıklı bakımlı ve güzel görünmesi hemen tüm bireylerin ortak sorunu haline gelmekte.

 

Saç Nasıl Yıkanır Erkek

Peki, ama sağlıklı bakımlı saça nasıl ulaşabiliriz? Bu sorunun cevabı öncelikle temizlikten geçmektedir. Saçlar günümüz yaşam şartlarından sigara, egzoz veya hava kirliliğinden en çok etkilenen yapı itibari ile kiri, kokuyu, ya da tozu üzerine çeken bir unsurdur vücudumuzda. Dolayısı ile saç temizliğinin saçın yapısına dokusuna uygun doğru ürünlerle ve doğru hareketlerle yapılması gerekmektedir. Tüm bu unsurların yerine getirilmesi ile ışıl ışıl sağlıklı saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor olmayacaktır.

 

Uygun Sıcaklıkta Suyla Yıkanmalı Saçlar

Yıkama işlemi esnasında yıkama suyunun sıcaklığı büyük önem taşımakta. Saçları yıkarken kullanılacak olan suyun çok sıcak olması gerek saçlarda gerekse saç derisinde sağlıksız etki yaratarak saçların hayli kurumasına yol açmakta. Ya da saç yıkama suyunun çok soğuk olması halinde sinüzit başta olmak üzere farklı sağlık sorunlarına yol açmakta. Bu nedenle saç yıkama suyunun ne soğuk ne sıcak saçı kurutmayacak şekilde ılık olması gerekmekte.

 

Doğru Ürün Kullanımı Oldukça Önemli

 

İnsanların her özelliği birbirinden nasıl ki farlılık gösteriyorsa, saç tipi ve saç yapısı da farklılık göstermektedir. Saç temizliği sırasında saçın şekli, yapısı ve nem dengesi göz önünde bulundurarak ürün seçimi yapılmalıdır. Kişilerde yıkama sıklığı alışkanlıkla yakından ilgili bir konudur. Tüm bu kişisel özellikleri göz önünde bulundurarak şampuan seçimi yapmak gerekmekte. Hatta bu konuda kuaförünüzün bilgisinden yaralanmakta fayda var. Kullanılacak ürün yıkama esnasında çok fazla olmayacak şekilde uygulanmalı ve dairesel hareketlerle saç derisine eşit dağılımı sağlanmalı. Seçilen ürün saç köklerini temizlerken beslemeyi de amaçlamalı.

 

Yıkamak Kadar Durulamakta Önemli

 

Saç yıkamak yıkarken şampuan seçimi ne kadar önemliyse şampuanı saçtan arındırmakta bir o kadar önemli. Çünkü iyi arındırılmayan şampuan zamanla saç derisinde gözenek tıkanmasına yol açmakta olup saçlarınız dökülmesine yol açacaktır. Saçın sağlıklı ve güzel görünmesi kullanılan doğru ürünler, bu ürünlerin doğru arındırılması ve suyun sıcaklığıyla yakından ilgilidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ