Esmer Tenliler İçin En Uygun Saç Rengi Önerileri

ESMER TENLERE YAKIŞAN SAÇ MODELLERİ

Saç renkleri ve modelleri kişilerin görünümünde oldukça etkili olan konulardır. Bu nedenle saç rengi ve saç modeli seçerken dikkatli olunmalıdır. Yanlış saç rengi ve saç modeli seçimi yaşınızdan daha büyük görünmenize sebep olabilir. Saç rengi ve modeli seçerken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki yüz şeklinizdir. Oval yüz tipine sahip olan kişiler birçok saç modelini deneyebilirken diğer yüz tiplerine sahip kişiler kendilerine yakışacak olan modeli bulmak için çaba harcamalıdır. Saç modeli ve saç rengi seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise ten rengidir. Beyaz tenli ve esmer tenli kişiler aynı saç renklerini ve modellerini tercih edememektedir. Bu nedenle seçim yaparken tenrenginizi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bu yazımızda esmer tenlere yakışan çeşitli saç modellerinden bahsedeceğiz.

Esmer tenlere yakışan saç modellerinden ilki karamel rengi saç modelleridir. Karamel rengi saç modeli açık ve koyu olarak farklı şekillerde kullanılabilir. Esmer tenli kişiler karamel rengininkahve tonuna yakın olan modellerini seçerek oldukça hoş bir görünüm elde edebilirler. Dalgalı ve kıvırcık modeller daha esmer kişiler için uygun iken çok fazla esmer olmayan kişiler düz karamel kahve saç modelini de deneyebilirler. Bunun dışında esmer kişilerin karamel kahve saç modelleri içerisinde rahatlıkla tercih edebileceği bir diğer model ise topuz modelidir. Özellikle özel günler için karamel kahve saç ile topuz modeli oldukça şık görünmenizi sağlayacaktır.

İşte örnek olabilecek bazı modeller

Esmer tenlere yakışan başka bir saç modeli ise balyaj ve ombre saç modelleridir. Balyaj ve ombre saç modelleri sürekli olarak birbiri ile karıştırılmaktadır. Ombre daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlarken balyajın boya olduğu apaçık ortadadır. Esmer kişiler balyaj modelleri arasından sarı balyajı tercih edebilirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta sarının tonunun iyi ayarlanmasıdır. Ombre modelleri içerisinde de küllü gri ombre modelini ve küllü sarı ombre modelini tercih edebilirler. Bu şekilde hem daha farklı hem de daha şık bir görünüme sahip olurlar. Siz de esmer tenlere yakışan saç modelleri hakkında bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ