Evde Küllü Kumral Saç Rengini Elde Etmenin İpuçları

Evde Küllü Kumral Saç Rengini Elde Etmenin İpuçları

Evde küllü kumral saç rengini elde etmenin ipuçlarını küllü kumral saç rengi tonunu seven kadınlar için bu makalemiz de en güzel resimlerle derledik.

 

Kullu kumral kahverengi saç tonlarından sarı tonlarına doğal bir geçiş olan Ombre saç rengi istiyorsunuz. Saçınızın alt tarafı karamel rengine bürünür, uçları da sarımsı olur ve bunun sonucunda karamelize ve turuncu saç rengine sahip olmasını istemediğiniz bir saç tonuna sahip olursunuz. Peki ombre kül rengi kahverengi saç tonlarında nasıl elde edilir?

 

Küllü kumral saç rengi elde etmenin ipuçları?

Küllü kumralı elde ederken saçlarımızı tamamını açmanız gerekmektedir. İstisna olarak natürel ana saçınıza küllü kumral saç boyasını uygularsanız siz yinede kahverengi saç rengi tonlarında bir saç rengi oluşacaktır.

Bu sebeple hakikaten bir küllü-kumral saç rengi tonlarını elde etmek için saçlarımızı öncelikle saç açıcı kullanarak açmalıyız ve sonrasında küllü-kumral saç renklerine boyarız.

Yukarıdaki problemi değerlendireceksek. Eğer ki saç açıcıyı saçlarımızda uygulayıp saçlarımızı açtırmayacak sak saçlarımızın turunculuk yansımaları bitirmek amacıyla küllü-kumral tonlarında cila uygulaması yaptırmalıyız.

 

Küllü Kumral Saç Cilası uygulaması;

Bu durumda saçlarınızdaki turuncu olan kısımlar bitecektir. Cila uygulaması saçlarınızın ne kadar açık olduğu veya koyu olduğu göz önünde alınarak 7.1 numara saç boyasının ½ si yani yarısı bir kaba sıkalım ve 1 yemek kaşığı kadarda yüzde %6 lık Oksidasyon ilave edilir ve son olarak da 1 çay bardağı kadar çeşme suyundan ekleyip güzelce karıştıralım.

Temiz ve ıslaklığı giderilmiş saçlara güzelce yedirerek saçlara sürünüz. Sonrasında on beş dakika bu karışım saçlarda bekletilip daha sonra güzelce yıkanıp sonrasında durulanır.

Cila işlemi on beş gün sonrasında tekrardan yapmak opsiyoneldir. Bu cila işlemi saçlarınızdaki kızıllığı yok edecektir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ayfer dedi ki:

  Merhaba saçlarıma 7.1 küllü kumral uyguladım. Fakat dediginiz gibi turuncu kızılımsı oldu. İstediğim tonu yakalayamadım. Bahsettiğiniz uygulamayı boyanmış saçıma tekradan yapabilirimiyim. Boyamadan sonra geçmesi gereken bir süre varmı

 2. Birol Karalı dedi ki:

  evet tekrar deneyebilirsiniz, her hangi bir sıkıntı olmayacaktır. Fakat sürekli saç rengi değiştirme konusunda dikkatli olunuz, aksi taktirde saçlarınız sağlığını kaybedebilir.

 3. nihan Kocabıyık dedi ki:

  ıslaklığı alıkmıs derken nemli saçmı kuru saçmı olacak acaba

 4. Abdullah dedi ki:

  Merhaba efendim saçın ıslak olmamasına kuru olmamasına özen göstermeliyiz boyanın tutucu etkisinin daha yüksek oranda olabilmesi için gerekli teşekkürler

BİR YORUM YAZ