Evde Pastel Pembe Saç Rengi Tutturmanın Püf Noktaları

Evde Pastel Pembe Saç Rengi Tutturmanın Püf Noktaları

Pembe Saç Rengi ve Modası Pembe Ombre Modelleri ile Evde Pastel Pembe Saç Rengi Tutturmanın Püf Noktalarını Konumuz da Anlatıyoruz.

Artık saçlarını evde pastel pembe saç rengi yapmak isteyenler bu konumuz da bu saç renginin yapım aşamalarından bahsedeceğiz.

Bu saç rengini yapmak isteyen hanımlar! Öncelikle saçlarınızı sarı renklere döndürmemiz gerekiyor. Bunun sebebi pastel pembe saç renkleri  açık bir saç rengi tonu olduğu için taban renginde açık renklerde olması gerekiyor. Saçlarımızın rengini sarıya çevirdikten sonra aşağıdan devam edebilirsiniz.

Sarıya çevirdikten sonraki aşamada saç açıcı kullanarak saçlarınızı açın ve sonrasında şampuan ile yıkayıp durulayın. Bu işlemden sonra boya hazırlama kısmına geçebiliriz.

 

 Bu kısımda uzmanların genel olarak su bazlı olarak ifade ettikleri saç boyaları ile boyama işlemi yapacağız. Su bazlı demek yani boyayı inceltme yapmak için su kullanılmış demektir. Eğer su kullanmaz isek çok yoğun ve koyu bir renk ortaya çıkacaktır. Eğer ben koyu pembe isterim derseniz su kullanmazsanız tamamdır. Yani bu şekilde su kullanmadan yaptıran kadınlar var. Pudra pembe istediğimiz için boyaya suyumuzu ilave edeceğiz.

 

Pastel pembe boyayı hazırlamadan önce test etmek;

Ortalama olarak 2 çay kaşığı 2 nohut kadar boya için 1 çay bardağı su koyuyoruz. İstediğiniz pembe renk tonu için deneme yaparak boya ile su karışımını yakalamak için 1 su bardağına yarım çay kaşığı yada fındık tanesi kadar pembe boya ilave edelim sonrada karıştıralım. Sonrasında bu karışımı sarı olan saçlara bir tutam kadar sürüyoruz eğer ki pembe ton istediğimiz renkten açık bir renk ise biraz daha boya katıyoruz. Vice versa (ingilizce de tam tersi demek.) yani tam tersi koyu renk olursa su ekliyoruz ve istediğimiz renk tonunu elde ediyoruz.

Bu yaptığımız su bazlı pembe boya karışımını homojen bir şekilde tüm saça aynı şekilde uygulayınız. Açıkça tarif etmek gerekir ise saçlarımızın bir kısmına ne kadar boya sürüyorsak diğer taraflarını da o kadar boya sürmemiz gerekiyor. Yok sa çok sürülen taraf daha koyu renk verecektir. Sürülmeyen taraflar ise daha açık bir ton olacaktır. Saçımızın her yerine denk bir şekilde uygulayınız. Saçlarınızı tutam tutam ayırın ve sürün. Böylece renkler her tarafa denk olacaktır. Çok sıvı karışımlarının sağa sola yayılmasını dikkatle kontrol edin yoksa üstünüzü başınızı boya yapabilirsiniz.

 

Boyayı saçlarımıza uyguladıktan sonra saçları kurulama yapıyoruz. Fön çekmemiz gerekiyor. Çok fazla akışkan boya ile boyama yapıldığı için saçları boyamıyoruz. Yıkarsanız çok fazla akıntı yapacaktır. Saçları kurutup fönledikten sonra harika ve yumuşacık bir pembe renk tonu elde ediyoruz. Elde ettiğimiz pembe renk zamanla akıntı yaptıkça pudra pembeye kendi kendine dönecektir.

 

Taban renk sarı olduğundan dolayı pembe renk saçlarınızda bir ay kadar duracaktır. Bu banyo yapma sıklığınıza göre değişen bir şeydir. Bu yaptığımız sulu karışımı tekrar hazırlayarak saçlarımızı aktıktan 1 ay sonra yine boyayabiliriz. Pembe saçın en önemli handikapı çok çabuk akmasıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ