Evde Siyah Saçı Koyu Küllü Kumral Saç Rengine Tekrar Boyama İpuçları

Evde Siyah Saçı Küllü Kumral Saç Rengine Tekrardan Boyama İpuçlarını Detaylı Bir Şekilde Bu Saç Rengini Seven Kadınlar için Konumuzda Derledik.

Saçlarınızı koyu küllü-kumral saç rengine bir boyama işleminde çok yıprandığı için uzunca bir süredir saçlarınızı boyamadığınızı varsayıyorum. Saç siyah renkte boyama işlemi geçirdiği için koyu küllü kumraldan oluşan dorelik ve dip boyanız geldiği için dipteki sitahlar ile hoş olmayan bir durumdasınız. Artık saçlarınızı boyama zamanı geldide geçiyor bile. Bu doreliklerden saç rengi açıcıları kullanmaksızın tekrardan koyu küllü kumral saç renklerine boyamak istiyorsunuz. Boyamayı kendiniz evde yapmak istediğinizi varsayayıyoruz. Saçlarınızı her ay dip boyası yaptırmaya para ve kuaföre gitmeye zamanınız yoksa evdede boyayabilirsiniz. Evde koyu küllü kumralsaç rengini tutturmak zordur. Saçlarınızı boyama işleminden sonra dorelikler elde etmeniz çok olasıdır. Saçlarınızın şuanki durumu diplerden siyah ve diğer kısımlar turunculu ve doreli şekilde duruyor. Size tavsiyemiz aşağıdaki gibidir.

Öncelikle bilindiği gibi siyah saç rengine istediğiniz kadar küllü saç boyası uygulayın yinede birazcık kahverengi yansımalar oluşturacaktır. Bunu aklınızın bir kenarına mutlaka yazınız.

Size önerimiz Kolestonun 7.1 ve yüzde %6 oksidan ile saçlarınızı güzel bir şekilde tamanını boyamalısınız. Eğer saç boya markasını Matrix tercih ederseniz 6.A ya yüzde %6 lık oksidasyon ile normal saç boyama işlemi yapılmalı.

Küllü kumralı daha koyu istiyorsanız Kolestonun 6.1 nide kullanmaktan çekinmeyin.

Size saçlarınızı boyarken tavsiyemiz. Saç boyama esnasında griye doğru yapıştırma işlemi yapmayınız aralar her zaman açık kalmalı! Çünkü saçlarımızın hava alması gerekmekte. Tüm saça komple boyama işlemlerinde griye doğru tarama ile yapıştırma saçlarımızın dip kısımlarında tonlama farklı oluşturabilir. Saçlarınızı dibinden ucuna kadar boyamalısınız ve aralarını hava alacak biçimde bekletmeliyiz. Kuruduktan sonra saçlarımızı yıkayıp duruluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Betül dedi ki:

  Benim saçlarım çikolata kahve ve esmerim bana gider mi küllü kural ama koyu istemiyorum

  1. Birol Karalı dedi ki:

   Açık tonlarda Küllü Kumral, ten renginize yakışır. Doğru düşünmüşsünüz. Tebrikler.

   1. Betül dedi ki:

    Teşekkür ederim 🙂

 2. Dln@hrz dedi ki:

  Hamilyim hangi boyayı kullnmam lazm sacm boya isdio artı koyu renkte sacm bal köpügü ypmk isdiorm esmerim

  1. Birol Karalı dedi ki:

   Hanımefendi, Hamile iken saç boyama çok da doğru bir tercih değil. Gebelik süreci boyunca saçlarınıza kına yakmanızı tavsiye ederiz. Hem saçlarınıza bakım yapmış olacaksınız hemde yeni bir renk tonu elde etmiş olacaksınız.

 3. Gonca dedi ki:

  Saçlarım koyu çikolata kahve siyah gibi ben 8.1 boyasam tutarmi

  1. Birol Karalı dedi ki:

   8.1 hangi renkten bahsediyorsunuz ?

 4. Sansa dedi ki:

  6.1 koleston büyüleyici kahveye boyadım saçlarım çok koyu oldu siyah nerdeyse hangi boyayı sürersem açılır 7.77 ışıltılı kahve açar mi?

 5. Bermal dedi ki:

  Merhaba saclarımn alt kısımları kumral ustler 10 cm kadar siyah kumrala dipleri boyamak ıcın hangi tonları kullanmalıyım

 6. Ceren dedi ki:

  Saçlarım doğal siyah açmadan küllü kumral yapabilir miyim? Boya tutar mı?

  1. Abdullah dedi ki:

   Marhaba efendim site içerisinde konuyla alakalı makalemiz vardır göz atmanızı tavsiye ederim.
   Teşekkürler

 7. Melahat dedi ki:

  Sacımı kuaför actı ve 6.1 boyadı koyuldu 🙂 bende evde 20 volum oksidan matrix boyanında 7A numarasını kullandım sacıöda yeşillenmeler var napmam lazım önere bileceginiz numaralar nelerdir acık kumrala dönmek istiyorum

  1. Abdullah dedi ki:

   Merhaba efendim ayrıntılı bilgiler site içerisinde makaleler mevcuttur okumanızı tavsiye ederiz.
   Teşekkürler

BİR YORUM YAZ