Evde ve Kuaförde Küllü Saç Renkleri Elde Etmenin Yolları

Farklı bir tarza sahip olan ve daha değişik stillerden hoşlanan kişiler değişik saç renklerini ve saç modellerini tercih etmektedir. Bu saç renkleri içerisinde yer alan renklerden birisi de küllü saç renkleridir. Küllü saç renklerine sahip olmak isteyen kişiler çeşitli yollarla saç boyama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu yollardan ilki saçların kuaförde ya da güzellik merkezinde boyatılmasıdır. Kuaförler ve güzellik merkezleri  küllü saç boyama uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle maddi yönden sıkıntı çeken ve saçlarını kolay yoldan küllü saç renklerine boyamak isteyen kadınlar ikinci yolu tercih etmektedir. Fakat evde saç boyama konusunda da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu yazımızda küllü kumral saç rengi, küllü sarı saç rengi, küllü kahve saç rengi ve küllü bal köpüğü saç renklerinin nasıl elde edilebileceğinden bahsedeceğiz.

Kuaförde Küllü Saç Renkleri Elde Etme
Küllü saç renklerini kuaförde elde etmek için işinin ehli olan ve güvendiğini bir kuaför tercih etmelisiniz. Çünkü küllü saç renkleri diğer saç renklerinden farklı olarak daha fazla uğraş, dikkat ve beceri gerektirmektedir. Kuaförünüzü seçtikten sonra sıra küllü saç renklerinden hangisini istediğinizi seçmeye gelmektedir. Küllü saç renkleri arasında küllü kumral saç rengi, küllü sarı saç rengi, küllü kahve saç rengi ve küllü bal köpüğü saç renkleri bulunmaktadır. Küllü kumral saç rengi açık ten rengine sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunun haricinde bronz bir tene sahip olan kişiler de küllü kumral saç rengini tercih edebilirler. Küllü sarı saç rengi ise çok esmer tenli olmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Küllü kahve saç rengi esmer, açık ve bronz ten rengine sahip olan kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kahverengi koyu ve sık kullanılan bir renk olduğu için her ten rengi tarafından tercih edilebilir. Bir diğer küllü saç rengi ise küllü bal köpüğü saç rengidir. Küllü bal köpüğü rengi de karamel ve tarçın renklerinin yakıştığı kişilerde kullanılabilir. Bu küllü saç renklerinden birisini seçtikten sonra kuaförde saçın gereken kısımları açıcı ile açılır. Daha sonra boya uygulaması yapılarak boyama işlemi sonlandırılır.

Evde Küllü Saç Renkleri Elde Etme
Evde küllü saç renkleri elde edebilmek için öncelikle koyu renkli bir saça sahipseniz bu saç rengini açmak gerekiyor. Saç rengini açmak için de papatya suyu, bal ya da zeytinyağı kullanabilirsiniz. Saç renginizi açtıktan sonra (Koyu saç rengine sahip olmayan kişilerin açmasına gerek yok.) kumral renkte bir saç boyası edinmelisiniz. Daha sonra kumral renkteki saç boyasını karıştırma işlemi yapabileceğiniz bir kaba boşaltın. Bu kapta duran kumral boyanın üzerine az miktarda mavi boya ekleyin. Mavi boya ile kumral boyayı iyice karıştırın. Saçınızın tabanının çok koyu olmasını istemiyorsanız karışıma oksidan kremi daha fazla katabilirsiniz. Daha sonra karışımı iyice karıştırıp saçınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Yarım saat sonunda evde kendi uygulamanızla küllü bir saç rengine sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Küllü Saç Renklerinden Örnek Saç Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ