Farklı Hissettiren Saç Modelleri, Modası ve Tavsiyeleri

Farklı Hissettiren Saç Modelleri, Modası  ve Tavsiyeleri

Farklı Olmayı Seven, Farklı Hisettiren ve Bunu Yaşamak İsteyen Kadınların  Saç Modelleri ve Saç Stili Tavsiyelerimizi İncelemenizi ve Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Güzel ve etkileyici olmayı her kadın ister. Bir ortama girdiği zaman, bütün beğenileri üzerin de toplamayı ve etkileyici bir tarza sahip olarak iltifatlar duymayı da. Şık ve büyüleyici bir etki yaratmak adına, her zaman şık ve bakımlı olmak gereklidir.

 

Bunu yapmanın yolu en başta saçlardan geçer, çünkü saçlarınız sizi ve tarzınızı yansıtan en önemli sembollerden biridir. Sizi, siz yapan bir simge. Birbirinden şık ve güzel olan modelleri yapmak, artık o kadar zor değil.

 

Hem maddi anlam da hem de vakit konusunda kazanacağınız, şık saç modellerini eviniz de kendinizin de yapması mümkün olmaktadır. Gelişen çağa ayak uydurmak adına, İnternet kullanımı hızla ilerlemektedir ve hal böyle olunca da hayatımız da ki birçok işi de İnternet üzerinden yaparak işlerimizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

“You tube” ya da farklı kanallarda bulunan yüzlerce şık ve birebirinden farklı saç modellerini izleyerek, değişik modeller öğrenebilirsiniz. Ayrıca burada ki avantaj, tekrar tekrar izleme kolaylığının bulunması. Biraz da maharetiniz varsa kısa sürede modelleri kavrayabilir ve kendinize ya da sevdiklerinize uygulayabilirsiniz.

 

Kadınların çalışma hayatına girmesinin ardından yoğun bir iş temposu ve koşuşturma hakim olmaya başladı. Bu durumlar da kadınların imdadına yetişecek, hem şık, hem de pratik modeller ilgi görmeye başladı. Sabah işe yetişme ya da okula giden çocuk ve gençler için uzun uzun saç yapma zamanı olmuyor, kuaföre de her zaman gidilmez, bunun için bu modelleri İnternetten ya da bilen kişilerden öğrenerek uygulayabilir ve yeni bir şeyler öğrenmenin ayrıcalığını ve keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Kısa şık saç modelleri Saçları kısa kestirmek, büyük cesaret isteyen bir şeydir. Geriye dönüş olmadığı için büyümesi de çok zaman alır. Eğer buna cesaretiniz varsa birbirinden güzel ve şık saç modellerine mutlaka göz atın. Çok fazla kısa kestiremiyorsanız, küt saçlar ya da Bob kesimler deneyebilirsiniz. Ama ilk önce kendinizi tanımanız şarttır. Yüz tipiniz nasıl yuvarlak, oval, kare, kalp ya da uzun…

Saç tipiniz nasıl düz, kıvırcık, dalgalı… Bu bilgilere hakim olmadan asla saç kesimi yaptırmayın. Kısa şık saçlara örnek verecek olursak; – Yandan perçemli katlı kısa şık saç modeli, oval yüzlü bayanların tercih edeceği şık bir modeldir, hem perçem, hem de saçlara kat verilmesi ayrı bir hava yaratmış. – Dalgalı kısa saç, hafif dalgalı saça sahip kişiler, için ideal bir seçim olacaktır. – Asimetrik şık saç kesimi, Bob modellerle benzerlik gösteren bir modeldir.

Önlerine vereceğiniz uzun saçların asimetrik şekilde olması, farklılık yaratmanızı sağlayacaktır. – Modern Lob saç kesimi, Lob saç, Bob modellerin biraz daha uzun halidir. Omuz hizasında olan bu modeller, şık ve zarif görüntüsüyle göz doldurmaktadır. – Küt modeller, saçları ince telli ve cansız bayanların bu modeli mutlaka tercih etmesi gerekir. Hem daha hacimli, hem de çok şık bir görüntü yaratmanız mümkündür. – Şık Pixie saç modeli, gerçekten cesaretli bayanların tercihi olan bu model, şıklığı ve modernliği bir arada sunuyor. Kendine güvenen ve ne istediğini bilen kadınlar bu modeli mutlaka denemelidir.

 

Uzun şık saç modelleri Kısa saçlarda olduğu gibi uzun saçlı kişiler de de uygulanacak birçok şık saç modeli mevcuttur. Demode olmuş saç modellerinden sıkıldıysanız, bu modellere mutlaka göz atın. Uzun şık saçlara örnek vermek gerekirse;- Örgülü uzun atkuyruğu modeli, bu modeli yapmak için önce saçları yukarıdan sıkıca bağlıyorsunuz ve bütün saçları tek tek mısır örgü ile örüyorsunuz, gerçekten farklı bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. – Gül şeklin de saç toplama modeli, saçları iki yandan toplayarak arkada biraz örüyoruz, daha sonra ördüğünüz bu saçı yuvarlak şekilde sarıp toka ile tutturuyoruz.

 

Gül şeklini alması için elimizle düzeltiyoruz. Bu modeli isterseniz 2 ya da 3 tanede gül yaparak farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Uzun saçlar da en şık duran modeller genellikle örgüler ve su dalgası modelleri olmaktadır. – Diğer bir şık saç modeli de örgü bantla yapılmışı topuz modeli. Davetlerde ve özel günlerde de rahatlıkla kullanılacak bir modeldir. Bu modeli yaparken topuzu yukarıdan yapmak kişiyi hem daha genç, hem de boyunu daha uzun gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ