Hintli Gelin Saçı Modelleri

Hintli Gelin Saçı Modelleri

Hindistanlı Gelinlerin Saç Modelleri

Hindistanlı gelin saçı modellerini araştırırken, az kalsın Bilgisayarım yanacaktı. En basit gelinlik modelinde bile Yüzlerce renk var. Bilgisayarımın ekran kartı neredeyse yanacaktı. Hintli bayanların geneli zaten çok güzeller. Birde bu güzelliklerine kına modelleri, türlü türlü cevher taşlardan ve madenlerden yapılmış küpeler, hızmalar, kolyeler, yüzükler, bileklikler ve özellikle alın bölgesine denk gelen madalyonlar eklenince, tarifi güç bir güzellik ortaya çıkıyor.

Hint gelinlikleri, bizdeki kına gecelerinde ve sözlerde giyilen Bindallılara benziyor. Dantel işlemeli ve simli gelinliklerini,yakut, inci, zümrüt ve adını bilmediğimiz bir birinden güzel cevherlerden yapılmış takılar süslüyor. Hint gelin başlarının hemen hemen ortak noktası, alın bölgesine denk gelen büyük madalyonlar. Gelinliklerde kullanılan takıların hemen hepsi büyük ve gösterişli takılar.

Hintli gelinlerin birde çok sık kullandıkları Kınalar var. Kınalarla yapılan güzel desenler, genelde bu desenler çiçek motiflerinden oluşuyor. Çiçek motiflerinden oluşan kına dövmelerini vücutlarının hemen hemen her yerinde kullanıyorlar.

Hintli gelin başlarının bir çoğu, duvaklı gelinliklerden oluşuyor. Fakat bu Duvaklar genelde saçların yarısını gösterecek şekilde örtülmüş. Hintli gelinliklerin çok azında, saçlar tamamen açık. Biraz önce bahsettiğimiz gibi, saçlar ister açık olsun – ister Duvakla yarı kapalı olsun, mutlaka alın bölgesini denk gelen bir madalyon var. Alın bölgesine denk gelen madalyonlar ise kıymetli taşlarla ve madenlerle bezenmiş. Ayrıca Altın sarısı takı modelleri fazlalıkla kullanılıyor gelinliklerde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ