Saç Modelleri ve Renkleri

Hızlıca Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Hızlıca Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Tüm vücudumuzda olduğu gibi bakışlarımıza anlam katan kirpiklerimizin de bakıma ihtiyacı vardır. Gözlerimize daha derin bir ifade katan kirpiklerimize sağlıklı ve doğal yollardan bakım yapmak mümkün.

En Güzel ve Evde Doğal Olarak Kirpik Uzatma Yöntemleri

Daha uzun ve daha kür kirpiklere sahip olmak için piyasada çeşitli kozmetik ürünleri olsa da evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve kalıcı olarak daha güzel kirpiklere sahip olacağınız yöntemler elbette mevcut.

Doğal kirpik uzatma yöntemleri evde kolayca uygulanabilir.

Hızlı Kirpik Uzatan Hint Yağı

Uzun kirpiklere sahip olmada hint yağı çok yararlıdır. Kirpik köklerini besleyen hint yağı aynı zamanda kirpiklerinizin köklerini besleyerek gürleşmesini de sağlar. Bu yöntem kaş gürleştirme için de kullanılabilir.

Malzemeler

-1 yemek kaşığı hint yağı

-1/2 çay kaşığı E vitamini yağı

-1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Hint yağı E vitamini ve hindistan cevizi yağını bir kapta karıştırın. Bu yağların birbirine iyice geçmesi için karıştırın. Boş bir maskaraya elde edilen karışımı doldurun.

Bu karışımı uygulamadan önce kirpiklerinizin makyajdan ve kirden arınmış olmasına dikkat edin ve tıpkı kirpiklerinize rimel sürüyormuş gibi bu karışımı uygulayın.

Zeytinyağıyla Kirpik Uzatma

Binlerce yıldır kadınların güzellik sırlarından biri olan zeytinyağı içerdiği vitaminler ve antioksidanlar sayesinde hem sofralarımızın hem de bakım ürünlerimizin olmazsa olmazlarındandır.

Zeytinyağını kirpiklerinize uygulayabileceğiniz gibi kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. Daha gür ve daha uzun kirpiklere sahip olmak için kullanılacak zeytinyağı doğal sızma zetinyağı olursa elde edilecek sonuç daha başarılı olur.

İhtiyacınız olan sadece bir miktar zeytinyağı ve temiz, boş bir rimel kabı. Elbette zeytin yağını kirpiklerinize uygulamadan önce yüzünüzün temiz ve makyajdan arınmış olması gerekmektedir. Temiz bir rimel kabına koyacağınız zeytin yağını kirpiklerinize adeta rimel sürüyormuş gibi uygulamanız.

Kirpik Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Yüzünüzde makyajın uzun süre kalmaması gerekmektedir. Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin.

-Beslenmenizde yeterli vitamin ve proteinleri alarak hem sağlığınızı hem de kirpiklerinizi güçlü tutun.

-Göz çevreniz ve kirpiklerinize günlük masaj yaparak hem göz çevrenizdeki kırışıklıklarla baş edip hem de kan akışını hızlandırdığınız için kirpiklerinize bakım yapmış olursunuz.

-Makyaj ürünlerini seçerken dikkat edin, özellikle suya dayanıklı maskaralar kirpiklerinizi yorar.

-Sürekli ağır makyajlardan kaçının özellikle kirpiklerinize sürekli maskara uygulamayın ki kirpikleriniz hava alsın.

Evde Kendi Kendinize Kirpik Uzatma Nasıl Olur?

Kirpiğimi nasıl uzatırım diyorsanız okuyun. Her kadın elbette ki gür ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Seyrek ve kısa kirpikli kadınlar da kirpiklerini gürleştirmek ve kirpik uzatmak için doğal yöntemler ararlar. İşte kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için doğal yöntemler…

 

İlk olarak şunu söyleyelim. Her uygulamadan önce kirpik diplerinizi kuvvet uygulamadan fırçalarsanız kirpik diplerindeki kan dolaşımını hızlandırır ve böylece kirpiklerinizin uzamasın ve yeni kirpiklerin oluşmasını sağlarsınız.

Ayriyeten süreceğiniz ürünün kirpiklerinize daha da yedirilmesini ve beslenmesini sağlamış olursunuz. Temiz bir maskara fırçasıyla ya da yoksa diş fırçasıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Zeytinyağı ile Kirpik Uzatma

  • Saç bakımlarında da oldukça kullanılan zeytinyağı aynı zamanda kirpikleri besler ve uzamasına, gürleşmesine yardımcı olur. Temiz maskara fırçasını zeytin yağına batırarak kirpiklerini fırçalayabilirsiniz. Maskara fırçası yoksa kulak çubuğuyla da yapabilirsiniz.

Aloe Vera-Hint Yağı ile Kirpik Uzatma

 

  • Aloe vera ve hint yağıyla güzel bir karışım yaparak kirpiklerinize uygulayıp, kirpiklerinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. 2 çorba kaşığı aloe vera jeli ile 2 çorba kaşığı hint yağını karıştırın. Daha sonra kapaklı bir kaba koyun. Gece yatmadan önce temiz maskara fırçasıyla veya kulak çubuğuyla kirpiklerinize uygulayın. Her kullanımdan önce mutlaka karıştırın.

Yeşil Çay ile Kirpik Uzatma

  • Yeşil çayı demleyin. Soğuduktan sonra pamuk pedlerini yeşil çaya batırın ve kirpiklerinize hafifçe sürtün. Ardından 15 dakika gözlerinizin üzerinde bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Hindistan Cevizi Sütü ile Kirpik Uzatma

  • Hindistan cevizi sütüyle kirpiklerinize güzel bir bakım maskesi yapabilirsiniz. Pamuk pedlerini hindistan cevizi sütüne batırın ve gözlerinizin üzerinde 15 dakika  bekletin. Daha sonra da soğuk suyla durulayın. Kirpikleriniz hem de göz çevreniz beslenecektir.

 

Makyajınızı temizlerken fazla kuvvet uygulamak yanlıştır. Kuvvet sonucunda kirpikleriniz dökülebilir ve kopabilir. Bu yüzden makyajınızı çıkarırken nazik davranmalısınız.

Bu Yazaılarımıza da bakınız:

Kekik Yağı Saçımızda Ne İşe Yarar

Isırgan Otunun Saça Faydaları Nelerdir

Avokado Saç Uzatır mı? Avakado Saç Maskesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ