İlgi Çekmek İsteyen Kadınların Kahkül Saç Modelleri

İlgi Çekmek İsteyen Kadınların Kahkül Saç Modelleri

Saçlar kişilerin dış görünümü açısından önemli olan parçalardır. Bu nedenle saç renklerine ve modellerine her iki cins tarafından da önem verilmektedir. Kadınlar erkeklere göre bu tür konularla daha içli dışlıdır.

Saç modelleri ve değişiklikleri de erkeklerden çok kadınların ilgilendiği bir konudur. Saç modelleri içerisinde yer alan modellerden birisi de kahküllü saçlardır. Kahkül kestirmek en az bir kere her kadının aklından geçmiş olan bir fikirdir. Çünkü saçlarda çok fazla bir değişiklik yapmadan uygulanabilecek olan en iyi fikir kahkül kestirme fikridir. Kahküller alnın üzerinden kaş çizgisine kadar kesilebildiği gibi yüzün yanlarına doğru da kesilebilmektedir. Alnın üzerinden kaş çizgisine kadar kesilen modele perçem, yüzün yanlarına doğru kesilen modele kahkül adı verilmektedir.

 

Peki kahkül saç modelleri nelerdir?

Kahkül saç modellerinden en bilineni klasik kahkül modelidir. Klasik kahkül modelinde alnı geniş olan kişiler ve alnı dar olan kişiler için kesilebilecek olan farklı kahkül çeşitleri bulunmaktadır. Klasik kahkül modeli alından kulağa doğru yan bir biçimde kesilen kahkül modelidir. Alnı dar olan kişiler bu modeli çok uzun bir şekilde kullanmamalıdır.

 

Çünkü yüzü kapatarak çirkin bir görünüm oluşmasına sebep olur. Alnı geniş olan kişiler ise bu modeli istedikleri uzunlukta kullanabilirler. Fakat uzun olarak kullanmaları daha iyi olacaktır. Bu şekilde geniş alnın oluşturduğu görüntüyü kapatarak alınlarını daha dar gösterebilirler.

 

 

Perçem Kahkül saç modelleri

Kahkül saç modelleri arasında yer alan bir diğer model ise perçemdir. Perçem modeli alından kaş üstüne kadar kesilen bir kahkül modelidir. Bu model kişiye hem şık hem de sevimli bir görünüm kazandırabilmektedir. Perçem kestirmek isteyen kişilerin geniş bir alınları bulunması gereklidir. Çünkü perçem modeli yüzü kapatarak alnı darlaştıran bir modeldir. Alnı dar olan kişilerin bu modeli kullanması doğru değildir.

 

Çünkü zaten alnı darlaştıran bir model olan perçem alnı dar olan kişilerde yüzlerinin küçük görünmesine neden olmaktadır. Bu da çok hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Siz de saçınızda bir değişiklik yapmak için kahkül kestirmeyi düşünüyorsanız bu bilgilerden yararlanarak kahkül modellerinden birisini seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ