İnce Telli Saçlar İçin Kesim Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Kesim Önerileri

İnce telli saçların kullanımı oldukça zordur. Bu tipte saçlara sahip olan bayanlar birçok şeyden şikayet ederler. Bunlardan ilki elbette ki elektriklenme. İnce yapıları ile birlikte birçok şeyden elektriklenebilir ve yukarı doğru dikilebilirler. Bunun dışında birçok saç modelinde hacmi az olacağından sönük kalacak ve istenilen model elde edilemeyecektir. Şekil vermekte zorlanılan ince telli saçlar verdiğiniz şekilleri de uzun süre tutamaz. Saçınızda yaptığınız model kısa sürede düşer ya da bozulur. Hal böyle olunca ince telli saçlar ekstra bir bakım ve kendine özgü bir tavır kazandırılmaya ihtiyaç duyar.

İnce Telli Saçlara Uygun Saç Kesimleri

Unutulmaması gereken şey‚ doğru bir saç kesimi ve doğru bir saç rengi ile birlikte saçınızı olduğundan çok daha gür ve sağlıklı gösterebileceğiniz gerçeğidir. Bu seçimler her bayan için önemli olmakla birlikte ince telli saçlara sahip olan bayanların renk ve model seçimi ekstra önemlidir. Saçlarınız eğer uzun ve ince telli ise saçınızı daha gür göstermenizi sağlayacak en temel taktik orta boylarda bir forma kavuşturmak olacaktır. Özellikle omuzlara dökülecek kısalıkta olan saçlar uzun modellere göre çok daha sağlıklı ve gür görünecektir.

 

İnce Telli Saç Modellerinden Örnekler

 

Bir diğer saç taktiği ise saçların ayrımı ile ilgili
Saçlarınızı yana atmanız da sizin için iyi bir görüntü sağlayabilir. Alnınızı daha küçük gösterirken saçlarınızı da daha fazla ve gür göstermiş olursunuz. Diğer taraftan kahkülleri de değerlendirmekte fayda var. Kahküller orta boyda kesilmiş olan saçlarınızı olduğundan çok daha fazla gösterir. Hem genç ve dinamik bir görüntü kazanmış hem de saçlarınızı daha güzel bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

 

Dalgalı saçlar hiç şüphesiz hacmi artırmanın en kolay yöntemlerinden biri
Ne kadar kıvırcık o kadar hacim mantığından uzak durmak kaydı ile hafif dalgalar birçok kişi için ideal olacaktır. Hafif dalgalar özellikle kısa veya orta boydaki saçlarınızı ince telli görünümünden tamamen uzaklaştırır. Bu görünümü destekleyici olarak bir de renk konusunda radikallik yapabilirsiniz. Parlak ve canlı renkleri kullanırsanız saçlarınız daha sağlıklı‚ daha gür bir görünüme kavuşur ve şikayet etmiş olduğunuz noktalar geçerliliğini yitirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ