İngiliz Gelin Saçı Modelleri

İngiliz Gelin Saçı Modelleri

Sevgili Hanımlar bu makalemizde, İngilterenin en güzel Bayanlarının gelin saçı modellerini inceleyeceğiz. İngiliz gelin başı modellerinde dikkatlerimizi çeken ilk husus, fazlasıyla gelin tacı kullanmaları olmuştur. Özellikle çiçekli gelin başı taçlarını bir hayli fazla kullanıyorlar. Taş işlemeli gelin taçları, kıymetli taşlarla bezenmiş gelin taçları, ingiliz gelinlerinin vazgeçemedikleri gelin başı aksesuarlarındandır. Türkiyede ki gibi, sadece beyaz gelinlik takıntıları yoktur. Farklı renklerde gelinlik giyebildiklerini gözlemliyoruz. Hatta siyah gelinlik modelleriyle bile karşılaştık.

İlgiliz gelin saçı modellerini araştırırken, gelinliklerinde ve duvaklarında, dantel motiflerini de görmekteyiz. Fakat bu dantel motiflerinin bir çoğu el işlemesi değil. Genellikle kullandıkları dantel motifleri, fabrikasyon ürünler. Gerçi ülkemizde de el işçiliği ile yapılan dantel ürünler her geçen gün biraz daha azalmaktadır.

İngiltere dünyada modaya yön veren nadir ülkelerden birisidir. Güneşin hiç batmayacağı İmparatorluk olarak isimlendirilir. Eski tarihlerinden ötürü gelen, köklü bir moda akımı vardır İngilterede. Dünyada medeniyetin beşiği olarak, gelişmiş ülkelere örnek gösterilen İngilterede moda konusu çok önemlidir. İngiliz gelinleri Duvaklı gelinlik modellerinide sevmektedirler. İngiliz gelinlerinin vaz geçemedikleri aksesuarların başında, gelin çiçeği yer almaktadır. Hatta düğün bittikten sonra gelin, çiçeği misafirlere fırlatır ve özellikle bekar bayanlar, gelin çiçeğini tutmaya çalışırlar. Gelin çiçeğini tutabilmek bir uğur dur. Bu kültür ingiltereden tüm dünyaya yayılmıştır. Anadolu insanıda düğünlerde çikolata, şekerleme, buğday, arpa ve bereket olsun diye bir takım besin maddeleri saçarlar.

En seksi ingiliz gelin saçı modellerini bu makalemizde ki resim galerisinde takip edebilirsiniz. Sevgili gelin adayları, en modern gelin başı fotolarını siz değerli okurlarımız için derledik. Son moda gelin başı modellerinin en güzel temsilcilerini, teker teker resim galerimize attık. Bu özenli çalışmamız neticesinde, en güzel ingiliz gelin başı modellerini elde ettik. Lütfen resim galerimizde ki ingiliz gelin saçı modellerini dikkatlice inceleyiniz. Bu güzel gelin saçı modelleriden bir tanesi mutlaka sizede ilham verecektir. Düğünde yaptıracağınız gelin başı belkide bu saç modellerinden birisi olacaktır.

Diğer makalelerimizde, dünyada ki farklı milletlerin gelinlerinin saç modellerinide inceleyeceğiz. Kalıplara sıkıştırılmış gelinlik ve gelin başı modelleri sizleri sıkmaya başladıysa, lütfen yazılarımızı takip ediniz. Farklı farklı ülkelerde ki gelinlerin tercih ettikleri ”gelin saç modellerini” bizim farkımızla takip ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ