Kadınlar İçin Çarpıcı ve Değişik Saç Modelleri

Kadınlar İçin Çarpıcı ve Değişik Saç Modelleri

Dikkatleri üzerine çekmek isteyen kadınların sahip olacakları saç modelinden bekledikleri ilk şey de bu olacaktır. Çarpıcı olmak elbette. Etkileyici bir saç stili, merak uyandırıcı bir görünüm. Bu terime uygun olabilecek birçok saç modeli alternatifi bulmak mümkün.

 

Çarpıcı ve Değişik Görünmek
Özellikle bu modeller arasından seçim yaparken de elbette size uygun olması temel nokta olmalıdır. Sizin fiziksel özelliklerinize, sizin yaşınıza ve tarzınıza uygun bir saç modeli seçmezseniz çok ilgi çekici bir model olsa bile istediğiniz algıyı oluşturmanız mümkün olmayabilir. Bu yüzden bu noktalara dikkat ederek kendi modelinizi bulmanız istediğiniz etkiyi oluşturmada ilk kriter olmalıdır. Şimdi çarpıcı olarak nitelendirilebilecek saç modellerinden kısa kısa bahsedelim.

 

Çarpıcı ve Değişik Saç Modelleri

Çarpıcı ve Değişik Saç Modelleri

 

Cüretkar Uzun ve Kısa Saçlar
Öncelikle cüretkar ve değişik bir saç modeli her zaman için daha çarpıcı bir etki oluşturmanızı sağlar. Bu modeller arasında kısa saçlar ilk olarak akla gelebileceklerden. Uzun saçlar ile çok dikkat çekici olmanız zor olabilir. Ancak kısa ve bakımlı olan, içerisinde asimetri barındıran bir saç modeli kesinlikle dikkatleri sizin üzerinize çekmeye yetecektir. Bunu uygun bir makyaj ile de desteklemelisiniz.

Değişik Saç Modelleri

Değişik Saç Modelleri

 

Asimetrik Saçlar: Diğer taraftan asimetrik bir saç modeli de çarpıcı bir görüntü oluşturmanızı sağlayabilir. Burada asimetri kavramını siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz hafif bir farklılık dilerseniz de daha marjinal bir görüntü ile bunu sağlayabilirsiniz.

 

Dikkat Çekici Kısa Saç Modelleri
Çarpıcı bir etki elde etmenizi sağlayabilecek bir diğer saç modeli ise maskülen olan bir model olacaktır. Maskülen dediğimiz kavram yani erkeksi olan bir saç modeli ile çok dikkat çekici bir görüntü yakalamanız mümkün. Özellikle erkeksi bir kısalıktaki saç modeli sizin ne kadar özgüvenli bir kadın olduğunuzu da gösterecektir. Durum böyle olunca etkileyici bir sonuç elde etmeniz mümkün.

Dikkat Çekici Kısa Saç Modelleri

Dikkat Çekici Kısa Saç Modelleri

 

Kıvırcık Saçlar
Düz saçlarda bu gibi modelleri kullanabileceğiniz gibi kıvırcık saçlar için de başka alternatifler söz konusu oluyor. Aslında kıvırcık saçlar tek başına kendi halleri ile dahi etkileyici olmaktadırlar. Özellikle bu durumu baskılamaya çalışmazsanız ve kıvırcık saçlarınızı yatıştırmak yerine onları daha da parlatır ve bu görüntüyü gururla taşırsanız çok çarpıcı bir görüntü elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Yani sahip olduğunu değiştirmek yerine bunu daha da altı çizili hale getirmeniz size tavsiyemiz olacaktır.

Değişik Kıvırcık Saçlar

Değişik Kıvırcık Saçlar

 

Çarpıcı ve Değişik Tonlardaki Renkli Saçlar
Çarpıcı saç modeli olarak nitelendirebileceğimiz şeylerden bir tanesi ise renkler olacaktır. Öyle ya sadece modeller değil renkler de çarpıcı bir etki yapabilir. Örneğin bu kategoride kızıl saçlar ilk olarak bahsedilmesi gereken saç rengi olabilir. Özellikle beyaz bir ten ile buluşan kızıl saçlar kesinlikle çok etkileyici bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Ten rengine göre bu renk seçimleri de değişkenlik gösterebilir. Bir diğer saç rengi ise beyaz gri saçlar. Esmer tenli kadınlara çok iddialı ve yakışan bir seçim olabilir.

Çarpıcı Saç Modelleri

Çarpıcı Saç Modelleri

Çarpıcı Farklı Renklerde Saç Modelleri

Çarpıcı Farklı Renklerde Saç Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ