Kadınlar İçin En İyi Tarçın Saç Renkleri ve Modelleri

Kadınlar İçin En İyi Tarçın Saç Renkleri ve Modelleri

Tarçın rengi özellikle genç yaştaki bayanlara hitap eden‚ enerjisi yüksek bir renk tonu. Doğallıktan uzak olması yönü ile doğal görünmek isteyen bayanlara çok hitap etmemekle birlikte marjinallik‚ farklılık arayanlar için ise ideal bir renk. Sıcak tonları ile yaz ve bahar aylarına çok yakışıyor.

Eğer farklı bir renk arayışı içerisinde iseniz‚ aynı zamanda da canlılık ve enerji katacak bir renk arıyorsanız tarçın rengini denemenizi önerebiliriz. Tarçın rengi saçlar sadece saçlarınızı parlak ve ilgi çekici göstermek ile kalmayıp cildinize de renk ve enerji katacak.

Tarçın rengi hayatımıza ünlüler ile girdi desek yanlış söylemiş olmayız. Özellikle başarılı dizi oyuncusu Elçin Sangu ile tanıdığımız bu saç rengi son dönemin en popüler renkleri arasında yer alıyor. Ünlüler ile tanınmaya başlamasının arkasından bu rengi isteyerek kuaföre başvuran çok sayıda bayan oldu. Ancak tarçın rengi herkes için ideal olabilecek‚ her cilt rengi ile uyum sağlayacak kadar ideal bir renk tonu değil. Bu yüzden kararınızı bu renk tonu üzerinde kılmadan önce derinlemesine bir bilgilendirme almanızda fayda var.

 

Tarçın Saç Renklerinden Örnekler

Öncelikli olarak tarçın renginin beyaz kadınların rengi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz 
Özellikle bal rengi gözlere sahip bayanlarda harika sonuçlar elde edilebilir. Bu uyumun enerjisi ve görselliği o kadar yüksek ki uygulama sonrasında makyaj yapmaya çoğu zaman ihtiyaç bile duymayacaksınız. Eğer siz de saçlarınızın renginden sıkıldıysanız‚ değişiklik arayışı içerisinde iseniz‚ yüzünüzün cansız ve enerjisi düşük olduğunu düşünüyor ve bu yönde tepkiler alıyorsanız cesaretinizi toplayın ve kuaförün yolunu tutun. Tarçın saçlarınız sayesinde bu algılar tamamen ortadan kalkacak‚ yeni bir görünüm kazanacaksınız.

 

Tarçın rengi içerisinde bulunan yansıma ve karışımlara göre çeşitlere sahip
Bu çeşitler arasında en çok bildiğimiz‚ en çok tanıdığımız renk şüphesiz tarçın bakırı. Tarçın renginin zaten kızıl kategorisinde değerlendirilebileceğini biliyoruz. Tarçın bakır tonu ise bunun bir adım daha koyu ve iddialı olan hali. Turuncudan çok kırmızı tonlarına yakın bir renk. Turuncuya cesaret edemeyen‚ daha koyu bir renk arayanlar için tarçın bakırı daha popüler oluyor. Bu yüzden taliplisi de daha fazla.

 

Eğer boyama işlemini evde yapmayı düşünüyorsanız bir risk aldığınızı da bilmenizde fayda var
Kızıl tonları boya konusunda en tehlikeli tonlardır. Gerek elde etmenin zorluğu gerekse akma problemi yüzünden birçok bayan bu tarz uygulamalardan hüsranla uzaklaşır. Bu yüzden profesyonel bir kuaför tercih etmeniz daha iyi olabilir. Ancak yine de evde boyamaktan yana iseniz bu durumda da boya tercihinizi iyi yapmalısınız. En azından bunun için yardım almanızda fayda var.

 

Mevcut durumdaki saçınızın boya mı yoksa doğal mı olduğu‚ renginizin koyu mu yoksa açık bir ton mu olduğu son derece önemli. Eğer boyalı saçlara sahip iseniz renginizi akıttıktan sonra bu işe başlamanız daha iyi olacaktır. Boyalı saç üzerine boya iyi bir seçim olmayabilir. Eğer saçlarınız doğal halinde ise‚ ancak bu hali koyu bir ton barındırıyorsa yine bu rengi açmanızı öneriyoruz. Bahsetmiş olduğumuz gibi tarçın tonları zor bir renktir. İdeal sonuca ulaşmak için açık renkli saça uygulanması iyi olacaktır. Bu işlemin de kimyasal ürünler kullanılarak yapıldığını göz önünde bulundurursak saçlarınızın sağlıklı olduğu bir dönemde boyama işlemi yapmanızı öneriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ