Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır? Yuvarlak Yüz, Oval ve Tüm Yüz Şekillerine Göre Kahkül Saç Kesimlerini Bu Konumuzda Takipçilerimiz için Derledik.

Kahkül bir bayanda genel görünüme etki eden önemli bir ayrıntı. Özellikle yüz tipine uygun bir şekilde tercih edilmesi durumunda kişiyi olduğundan güzel ve genç gösterecek bir model. Biz de hangi yüz tipine hangi kahkül modelinin uygun olduğundan bahsedeceğiz.

Yuvarlak bir yüzü olanlar için kahkül rahatlıkla tercih edilebilir. Yuvarlak hatları kahkül ile yumuşatmak için kaş üstünde biten kahkül modelleri tercih edilebilir. Tutam tutam ayrılmış olan kahkül modeli yuvarlak bir yüzü olduğundan daha da yuvarlak gösterecektir. Kalp yüz şekline sahip bayanlar için ise en uygun olan model aşağı doğru sağ ya da soldan uzayan modellerdir. Bu şekilde mevcut yüz şekli daha dengeli ve güzel görünecektir.

Oval bir yüze sahip bayanlar ise kahkül seçimi konusunda çok daha avantajlıdır. Hemen her model kahkül oval yüze sahip bayanlarda güzel sonuç verir. Ancak en ideal olanını söyleyecek olursak kaş ve gözler arasında‚ hafif uzun bir seçim tercih edilebilir. Bir diğer yüz tipi ise kare yüz tipi. Kare yüzlüler için hatları yumuşatmak adına kahkülleri özellikle tavsiye ediyoruz. Kalın birkaç tutam şeklinde dağınık duran kahkül alnın sağdaki ve soldaki kısımlarında durabilir. Bu hatlarınızı daha güzel gösterir.

Tüm yüz tipleri için geçerli bir durum var ki o da alın yapısı. Eğer küçük ve dar bir alına sahipseniz sizin için hemen her model uygun olmayacaktır. Sadece asimetrik kesimler tercih edilebilir. Bu tipteki bayanlarda diğer kahkül modelleri alnı olduğundan dar‚ yüzü olduğundan basık göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ