Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Saç modellerinde değişiklik yapmayı düşünen kişilerin seçenekleri içerisinde bulunan modellerden birisi de kahkül modelidir. Kahkül birçok kişinin kullanmayı düşündüğü bir modeldir. Bu modelde önemli olan ise kişinin yüzüne yakışmasıdır. Çünkü kahkül kestirip kullanamayan, yakışmadığını düşünen birçok kişi bulunmaktadır. Kahkül kesiminin yüzünüze yakışıp yakışmadığını anlamak için öncelikle yüz şeklinizi belirlemeniz gerekmektedir. Yüz şeklinizi belirleyebilmek için oldukça basit bir yöntem uygulayabilirsiniz. Öncelikle elinize bir kalem alarak alnınızın saçınızla birleşen kısmına, çenenize ve şakaklarınıza birer nokta koyun. Daha sonra bu noktaları birleştirin. Ortaya çıkan şekil sizin yüz şeklinizdir. Yüz şekilleri oval, yuvarlak, kare, üçgen ve ters üçgen olabilmektedir. Şimdi yüz şekillerine yakışan kahkül modellerine bakalım.

En ideal yüz tipi oval yüzlerdir
Oval yüz tipi ideal olan yüz tipidir. Bu nedenle oval yüz tipine sahip olan kişiler istedikleri tüm kahkül modellerini rahatlıkla kestirebilirler. Hem klasik kahkül hem perçem modelleri oval yüz tipine sahip olan kişilerin kestirebileceği kahkül modelleridir. Oval yüz tipi haricinde diğer yüz tiplerine sahip olan kişiler de istedikleri kahkül modelini kestirebilmektedir. Örneğin kare yüz tipine sahip olan kişiler perçem modelindeki kahkülü rahatlıkla kullanabilirler. Perçem modeli alından kaş üzerine kadar uzanan kahküle verilen isimdir. Kare yüz tipine sahip kişiler bu modeli kullandığı zaman oldukça hoş bir görünüm oluşmaktadır. Diğer yüz tipleri de kahkül kullanabilirler. Yuvarlak yüz tipine sahip kişiler klasik kahkül modeli kullanarak alınlarını daraltıp daha güzel bir görünüm yakalayabilirler. Üçgen ve ters üçgen yüz şekline sahip olan kişiler de perçem yerine klasik kahkül modeli tercih etmelidir. Perçem kullanmak ters üçgen ve üçgen yüz şekline sahip olan kişilerde boğucu bir görünüm oluşmasına sebep olur.

Resim galerimizde sizlere kahkül saç modellerini seçen ünlüleri seçtik

Kahkül saç modellerinin yakışması için en önemli şart yüz şekline uygun olan kahkül kesiminin yapılmasıdır. Yanlış kahkül kesimi yüzünüzü olduğundan küçük göstererek yüz hatlarınızın problemli gözükmesine yol açar. Bu nedenle önce yüz şeklinizi belirleyip saha sonra bu yüz şekline uygun olan kahkül modelini kestirmelisiniz. Siz de kahkül saç modelinin yüzünüze yakışıp yakışmayacağını merak ediyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ