Kekik Yağı Saçımızda Ne İşe Yarar

Kekik Yağı Saçımızda Ne İşe Yarar

Sevgili Hanımlar, bu makalemizde, Kekiğin saçlarımızda ki faydalarına değineceğiz. İnternet sitemiz, bir saç sitesi olduğundan ötürü, Kekiğin sadece saç ile alakalı yararlarına değineceğiz. Anadolu topraklarında çokça yetişen kekik bitkisi, mucizevi bir şifa deposu. Rica ediyoruz: ovada, dağda, bayırda Kekik bitkisiyle karşılaştığınızda mutlaka tüketmeye çalışın.

Her zaman özellikle söylediğimiz gibi, sağlık içeriden gelir. Dengeli ve doğal beslenmiyorsanız, istediğiniz kadar bitkisel yağlar ve saç maskesi kullanın fakat sonuç alamazsınız. Artık eskisi gibi imkanlar kıt değil, günümüzde her şey çok bol ve imkan var. Herhangi bir alış veriş merkezinden, demlik poşet Kekik çayı ala bilirsiniz. Kekik çayını içtikten sonra, kalan kısmını saçınızda durulama suyu olarak kullana bilirsiniz.

 

 Kekiğin Saça Faydaları – Kekik Bitkisinin Saçlara Faydası – Saçlara İyi Gelen Bitkiler – Saçlara Sağlık Veren Bitkisel Yağlar

  1. Kekik yağı Antibakteriyel özelliği sayesinde: saç derinizde görüle bilecek egzama, kepek ve mikroplara karşı koruma sağlar.
  2. Saç dökülmelerine müsaade etmez ve dökülen saçların yerine, yenisinin çıkmasını destekler.
  3. Sürekli yağlanan saçları düzene sokarak, saçta oluşan fazla yağı dengeleyerek, Balans görevi görür.
  4. Kekik yağından bej, haki ve gri renk elde edile bilmektedir.
  5. Saçlarınıza kekik yağı uygulayarak, canlı ve parlak görünmelerini sağlaya bilirsiniz. Saçlarınıza kattığı sağlığı rahatlıkla izleyebilirsiniz.
  6. Eczanelerde her nevi bitkisel yağ bulunmaktadır. Fakat bitkisel yağlar esans niteliğinde satıldıkları için biraz pahalıdırlar. Kekik yağı pahalı geliyorsa, kekik balını da kullana bilirsiniz saç bakımında.

Kekik Yağı Saçlarda Nasıl Uygulanır – Kekik Yağının Saça Uygulama Şekilleri – Kekik Yağı Saça Nasıl Uygulanmalıdır – Kekik Saçlarda Nasıl Kullanılır

Değerli Hanımefendiler, Kekik yağı esansiyel sert bir yağdır, dolayısıyla yalnız başına direk olarak uygulanmaz veya sürülmez. 1/5 oranında Zeytin yağı gibi taşıyıcı bir yağla inceltilerek kullanılmalıdır. Direk olarak Kekik yağını kullanırsanız, saçlarınızı ve saç derinizi tahriş edebilirsiniz. Yani 1 damla Kekik yağı ile 5 damla Zeytin yağı olacak şekilde karıştırmalısınız. Saçınızın uzunluğuna göre, bu rakamlara sadık kalarak, oranları değiştire bilirsiniz. 2 damla Kekik yağı ile 10 damla Hindistan cevizi yağı gibi. Saçınızda 1-2 saat beklemesi kafi gelecektir. Bu yağ karışımını uygularken, parmak uçlarınızla masaj yaparak uygularsanız, etkisi çok daha fazla olacaktır. Çünkü saç derisine yapılan masaj, saç derisinde ki kan dolaşımını artırdığı için oksijen miktarı da artacaktır.

kekiğin saçlara faydası

Kekik Yağının Saçlara Faydası

Saçlarınızda Kekik Balını da kullanabilirsiniz – Kekik Balıyla Yapılan Saç Maskesi – Saçlara Sağlık Veren Bal Çeşitleri

Mezopotamya ve Anadolu topraklarında bolca yetişen Kekik bitkisini, Arı besleyen Bal üreticileri son zamanlarda çokça kullanmaktadırlar. Yani kekik bitkisinden öz taşıyan arılar, kekik balı yapmaktadır. Bu kekik balını hafif ısıtarak ve çok az bir miktarda saç derisine ve saç tellerine sürebilirsiniz. Kullanılan kekik balının süzme olması, saç temizliğinde size kolaylık verecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ