Kınada Kullanabileceğiniz Saç Modelleri

Kınada Kullanabileceğiniz Saç Modelleri

Kınada kullanabileceğiniz saç modellerini bu makalede en güzel kadınlar ile paylaşıyoruz. evliliğin en önemli adımlarından biri olan kına gecelerinde,  saç modeli oldukça önem taşır. Böyle önemli gün ve gecelerde bütün gözler sizin üzerinizde olacağı için uyum son derece önemlidir. Oldukça abartılı olan bu saç modelleri göz dolduruyor.

Kına gecesi için seçilen saç modellerinde dikkat edilecek noktalar

 Hayatınızda bir kez yaşayacağınız bu önemli gecede, günün en popüler kadını siz olmalısınız, bu yüzden de seçeceğiniz saç modeli kıyafetlerle son derece uyumu olmalıdır. Saçlar, kıyafet, makyaj ve ayakkabı şeklinde bir kombin oluşturarak tarzınızı yansıtmalısınızSaç modeli yaptıracağınız zaman, yüz şeklinize ve saç tipinize uygun olacak şekilde modelleri tercih etmelisiniz. Doğal saç modelleri, kına gecelerinde fazla tercih edilmez, genelde daha çok gösterişli ve dikkat çekici modellere yoğunluk verilir. Sırt kısmı açık bir kına gecesi kıyafeti düşünürseniz, topuz modelleri tercih edebilirsiniz ya da iri su dalgası yaparak ta değişik bir tarz yaratmış olursunuz. Bazı bayanlarda kına gecelerin de değişik aksesuarlar kullanabiliyor mesela, incili tokalar, taç ve taşlı tokalar da farklılık yaratmanızı sağlayacaktır.

Kına gecesi saç modelleri

En önemli geleneklerimizden biri haline gelen kına geceleri, gelin adaylarının kına yakılırken hem ağladığı, hem de güldüğü önemli günlerden birisidir. En popüler kişi gelin adayı olduğu için de oldukça şık ve gösterişli olmak gerekir. Aynı zamanda da kolay kolay bozulmayacak tarz da bir model seçilirse, kullanımı daha iyi olur. Bazı kına gecelerin de gelin adayı önce gelinlik giyer, daha sonra gelinliği çıkararak, kına yakılacağı zaman kına elbisesini ya da halk tabiriyle bindallı kıyafetleri giyerler. Hal böyle olunca da değişim sırasın da saçlar çok çabuk bozulacağı için saç modeline çok özen gösterilmelidir. Dayanıklı saç modellerine ağırlık verilmelidir. Kına gecesi saç modellerinden birkaç örnek vermek gerekirse;

  • Aksesuarlı kına saç modellerinde bazı kişiler tercihini bu tarzdan yana kullanır. Kıyafetinizle de son derece uyumlu olması açısından aksesuarlar kullanılabilir. Dağınık topuz yaptırdığınız zamanlarda ya da farklı bir model diğer kişilerle aynı model olmaması için bu tarz aksesuarlar kullanılarak farklılık yaratılabilir.
  • Örgülü ve dağınık topuzlar, önceden kına ve düğün merasimlerin de saç modeli seçilirken, çok sıkı şekilde toplanmış ve sprey sıkılmış sıkıcı saç modelleri tercih edilirdi. Ama son zamanlar da artık herkes doğal modellere yönelmeye başladı ve sıkı topuzların yerini, dağınık topuzlar ve son zamlarda sıkça kullanılan örgüler almaya başladı. Topuz yaparken de çabuk bozulmaması adına  tokalarla sıkı tutturup, sabitleyerek kullanışlı hale getirmek lazım. Değişik bir tarz arıyorsanız bu modeller, tam da size göre, ama unutmayın kına saç modelleri yapılırken, her modeli de yaptırmanız doğru değildir. İşinin ehli kişiler tarafından, sizin özellikleriniz belirlenerek seçilen modeller size hem daha çok yakışacak, hem de tarzınızı yansıtmanızı sağlayacak, çünkü saçlarımız bizi biz yapan en önemli varlıklarımızdır.
  • Maşa ya da bigudilerle yapılan bir saç modeli istiyorsanız da saçınızı arkadan hafifçe toplayarak ya da yine aksesuar tercih ederek te değişik bir tarz yaratabilirsiniz. Birbirinden şık ve zarif yüzlerce model arasından, sizin tarzınızı yansıttığını düşündüğünüz modeli seçerek, o önemli gece de popüler görünebilirsiniz. Tabi ki saçlar çok önemli ama kıyafet, makyaj ile de tam bir kombin elde edebilirseniz, unutulmayacak bir geceye imza atabilirsiniz. İlerde resimlerinize baktığınız zamanlarda bile kendinizi beğenmelisiniz. Seçimlerinizi doğru yaparsanız, muhteşem görünebilirsiniz. Saç modeline karar veremediyseniz de moda dergilerinden ya da internetten kına saç modellerini incelerek kuaförünüzle paylaşarak beğendiğiniz modeli de yaptırabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ