Kıvamında Saç Kınası Nasıl Hazırlanır ?

Kınalı saç örnekleri

Kınalı saç örnekleri

Değerli Hanımefendiler, bu yazımızda binlerce yıldır güzellik ve sağlık maksatlı kullanılan Kınaya değineceğiz. Kınanın en büyük özelliği saç derisine ve saçlara kazandırdığı sağlıktır. Kına saç derisini ve saçları adeta terapi eder. Yıpranmış saçlar için, çok ince telli saçlar için veya saçlarınıza dolgunluk (hacim) kazandırmak istiyorsanız tek adresiniz kına olsun.

Saç kınası nasıl hazırlanır

Saç kınası nasıl hazırlanır

Biliyorsunuz ki, özellikle saç boyaları saçlara çok zarar vermektedir. Birde üstüne sürekli saç rengi değiştirmek saçları müthiş bir şekilde yıpratmaktadır. Kalıcı saç boyaları, beyazları kapatmak gibi faydalarının yanı sıra saçlara zarar vermek gibi yan etkileri de vardır. Boyadan yıpranan saçlara ne yapmalıyız ? Boyadan yıpranan saçlar için bakım önerileri. Yıpranmış saçları nasıl düzeltirim. Saçlarımı nasıl bakıma sokarım gibi soruların tek cevabı klasik bakım tekniği olan Kınadır.

En güzel kınalı saçlar

En güzel kınalı saçlar

Biliyorsunuz ki, Kına Türk töresinde de önemli bir yere sahiptir. Askere gidecek gençlere, Anneleri seni Allah a Kurban ettim anlamına gelen Kına yakarlar. Yine aynı kabilden Kurbanlık hayvanlarımıza da kına yakılır.

Doğal saç boyası nasıl hazırlanır

Doğal saç boyası nasıl hazırlanır

Pekala saç kınası nasıl hazırlanır, evde saç kınası nasıl hazırlanır, kıvamında saç kınası hazırlamak veya evde tek başına saç kınası hazırlamak gibi soruların cevabını siz değerli okurlarımıza en güzel kaynaktan bilgi vereceğiz. Burada ilk önce bilmemiz gereken husus, kına türü seçiminde kesinlikle Hint Kınası kullanmayacağız.

Saç Kınası Nasıl Hazırlanır – Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır için lütfen bu Linke Tıklayınız !

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevgi dedi ki:

    Merhaba paylaşımlarınız çok güzel ve faydalı sitenizi hep takip ediyorum

BİR YORUM YAZ