Klasikleşmiş At Kuyruğu Saç Modelleri

Klasikleşmiş At Kuyruğu Saç Modelleri

Saç modasında klasikleşmiş olan birkaç model vardır. Bu modeller her dönem birçok kişi tarafından kullanılsa bile hiçbir zaman klişe algısı oluşturmaz ve ait olduğu kişilere şıklık ve zarafet katmaya devam eder. At kuyruğu da bu modellerden biri şüphesiz.

Hemen her türlü kıyafetle uyum sağlayabiliyor olması‚ saç rengi‚ yüz tipi ayırt etmeksizin herkesin kullanabileceği‚ her yaştan bayana rahatlıkla hitap edebilen bir model olması dolayısı ile bayanların saçlar söz konusu olduğunda vazgeçilmezlerinden biri oluyor. At kuyruğu klasik bir parça olsa da her kişide duruşu ve uygulaması farklı olabiliyor. Çeşitli oyunlar ile apayrı bir form da kazanabiliyor.

 

At kuyruğu orta boyutlu ya da uzun saçlı olan bayanlara hitap edebilen bir model. Ancak bunun dışında herhangi bir kıstas söz konusu değil. İster katlı kesim olsun‚ ister düz olsun ikisinde de başarılı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Katlı kesimde olan saçlarda uygulandığında daha hareketli bir model görüyoruz. Kuyrukta oluşan uzunlu kısalı saçlar farklı bir hava oluşturuyor. Düz kesim saçlarda uygulandığında ise gerçekten isminin hakkını veren bir model elde edilebiliyor.

 

At Kuyruğu Saç Modellerinden Örnekler

At kuyruğu modellerinde farklı yorumlar oluşturmak mümkün
Özellikle popüler ve zarif bir detaydan bahsedecek olursak toka görünümünün ortadan kaldırıldığı modellerden bahsedebiliriz. Bu modeli elde etmek için sıkı sıkıya topladığınız saçlarınızın arasından kuyruğunuzun hacmine paralel olacak şekilde bir parçayı çıkararak tokanızın üzerine sarmayı deneyin. En son bittiği yeri alt kısma denk getirmeye çalışın ve burada ince bir tel toka ile görünmez bir şekilde sabitleyin. Bu görüntü çok zarif bir at kuyruğu elde etmenizi sağlar. Ayrıca bu küçük saç hilesi bir anda saç modelinizi bir aşama atlatarak abiye kategorisine bile sokabilir. Bu sayede hem günlük hayatınızda hem de özel günlerinizde zahmetsiz bir şıklık yakalayabilirsiniz.

 

At kuyruğunda şık dokunuşlardan biri de krepeler
Krepeyi saçınıza ev ortamınızda da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak boyutunu hafif ve makul tutmanızda fayda var. Aksi taktirde kötü bir görüntü oluşabilir. Başınızın üzerini hafif kabartın ve bunun bittiği yerde at kuyruğunuzu yapın. Bu modelde de saç tokanızın görünmemesine özen göstermelisiniz. Bu şekildeki at kuyruğunuz için ayrıca yapmanız gereken şey dalgalı bir form vermek olacaktır. Düz saçlar ile krepe yapıldığında yapay bir görüntü oluşuyorken dalgalı bir saç ile uygulandığında aksine doğallık elde edilmiş oluyor. Bunların dışında at kuyruğu modellerine örgüleri dahil edebilirsiniz. Saçınızın iki tarafından alacağınız ince örgüleri at kuyruğuna kadar devam ettirin. Bu da saçınıza çok farklı bir model katabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ