Küt Saç Kesimi Kimlere ve Hangi Yüzlere Yakışır?

Küt Saç Kesimi Kimlere ve Hangi Yüzlere Yakışır?

Küt saçlar denildiğinde akla birden çok uzunluk ve form geliyor. Bunlardan ilki ve küt saç modeli tanımının karşılığında kafalarda canlanan model kulakların iki santimetre alt hizasında dümdüz kesilmiş olan saçlar.

 

Küt Saç Modelleri ve Modası ve Yüz Şekli İlişkisi

Küt saçlara sahip olmak her bayanın cesaret edebildiği bir durum olamıyor. Birçok bayan uzun saçları ile çok mutlu olmasa bile onları kestirip kısa ve küt bir saç modeli kullanma alternatifini düşünmüyor. Halbuki küt saçlar ile çok tarz ve farklı bir görüntü elde edebilmek mümkün. Çoğunlukla tercih edilenin bunun aksi modeller olduğunu düşünecek olursa küt saçlar ile güzel bir görünüm yakalamak çok daha kolay. Ancak bu etkiyi elde edebilmek için özenli bir tercih ve uygulama geçirmek de oldukça önemli.

 

Öncelikle küt saçların sıradanlıktan uzak ve modern bir kesim olması gerekiyor. Yüzünüze uygun bir kesim ile yapılması da oldukça önemli. Bunun için ise en önemli seçimleri elbette profesyonel bir kuaför yapacaktır. Güvendiğiniz bir kuaför ve saç artisti ile çalışırsanız küt saçlarınız ile çok havalı ve zahmetsiz bir şıklık elde etmiş olacaksınız.

 

Bu tarz bir saç kesimini kullanmak daha çok marjinal bayanlara hitap ediyor diyebiliriz. Özellikle maskülen giyim tarzından hoşlanan‚ daha iddialı ve farklı olmayı hedefleyenler rahatlıkla tercih edebilirler. Bunun yanında dikkate alınması gereken bir diğer nokta da yüz hatları. Özellikle bu şekilde bir saç kesimi yüz hatları konusunda iddialı olan bayanların tercihi olabilir. Yüzü daha güzel ve dikkat çekici kılan bir model olduğunu söyleyebiliriz.

 

Küt Saç Modellerinden Örnekler

Küt kesimlerde sadece çok kısa modeller yok elbet 
Omuzlara dökülecek uzunlukta‚ hatta daha uzun saçlarda da küt kesimler mevcut. Özellikle yeni kesilmiş imajı veren saç modelleri çok popüler. Bu modelleri tercih ederek de modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Düz saçlarda bu görüntü son dönemlerde oldukça trend bir model olarak çıkıyor karşımıza.

 

Küt saç modellerinde farklılıklar da yok değil
Bunlardan ilki ise kahkül ve perçem kullanımı. Küt saçlar ile birlikte alnın üzerinde bitecek kısalıkta kahküller tercih ederseniz bu görüntü yaşınızı oldukça küçük gösterecektir. Eğer genç görünmeyi hedefliyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir model. Ancak yüzünün fazla toplu görünmesini istemeyen‚ özellikle de kilo problemi olan bayanlar için bu modelleri asla önermiyoruz. Bu modeller kişiyi olduğundan daha da kilolu gösterecektir. Ancak daha kavisli olan küt modeller‚ örneğin bob modeli kilolarından yakınan bayanlar için uygun olabilir. Ancak kahkül ve perçemden kaçınmaları gerektiğini unutmamaları kaydı ile.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cemile dedi ki:

    ben küt kestirmek istiyrm ama yaışır mı bilmiyrum ya ff

BİR YORUM YAZ