Muhteşem Kahküllü Saç Örgü Modelleri

KAHKÜLLÜ SAÇ ÖRGÜ MODELLERİ

Saç modelleri arasında yer alan modellerden birisi de kahküllü saç modelleridir. Kahküllü saç modelleri son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen bir modeldir. Özellikle alnı geniş olan kişiler bu görüntüyü kapatmak ve alınlarını daha dar göstermek için kahkül kestirme yöntemine başvurmaktadır. Kahkül kullanan kişiler saçlarını çok farklı şekillerde de kullanabilirler. Bunlardan en basiti örgü modelleridir. Örgü modeli saçta oldukça klasikleşmiş fakat şıklığını ve spor görünümünü hiçbir zaman kaybetmeyen modellerdendir. Biz de kahküllü saçlarda nasıl örgü modelleri kullnılabileceğine bakalım o zaman.

Kahküllü Salaş Örgü Modelleri
Kahküllü saç örgü modellerinin ilki salaş örgü modelidir. Salaş örgü modelinde saçlar yan taraflardan dağınık bir şekilde bırakılarak bohem bir görüntü oluşturulur. Daha sonra üstten gevşek olan fakat alta doğru sıkılaşan bir örgü modeli yapılarak geri kalan saç toplanmaz, serbest bırakılır. Kahkül de yanlara doğru sarkıtılarak hoş bir görüntü elde edilir.

Kahküllü Çift Taraflı Balık Sırtı Örgü Modelleri
Başka bir kahküllü saç örgü modeli ise çift taraflı balık sırtı örgü modelidir. Balık sırtı örgü modeli en beğenilen örgü modelleri arasındadır. Tek başına örüldüğü zaman da gayet hoş duran balık sırtı örgü modeli çift taraflı olarak da kullanılmaktadır. Bu modelde saç ikiye ayrılır ve her iki taraf da ayrı ayrı balık sırtı örgü modeline göre örülür. Kahkül klasik ise yanlardan bırakılır, perçem ise düzleştirilerek sabit bırakılır.

Kahküllü örgü saç modellerinden bazı örnekler

Kahküllü Orta Örgü Modelleri
Kahküllü saç örgü modelleri arasında bulunan üçüncü model ise orta örgü modelidir. Orta örgü modeli saçını toplu olarak kullanmayı seven kişiler için ideal bir modeldir. Orta örgü modelinin yapılışı gayet kolaydır. Saç açıkken tam ortadan ince bir örgü örülür. İsteğe göre kalın bir örgü de örülebilir fakat ince örgü daha hoş durmaktadır. Daha sonra saç örgü ile beraber toplanır. Fakat örgünün kaybolmamasına dikkat edilir. Daha sonra kahkül her iki yana doğru serbest bırakılarak kullanılabilir. Model perçem şeklinde bir kahkül kesimi ile kullanılacak ise perçemin de düz olması gerekir. Siz de kahküllü saçlarınız için örgü modelleri kullanmak istiyorsanız bu basit ve şık modellerden faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ