Saç Modelleri ve Renkleri

Mum Ateşi ile Saç Kesimi “Velaterapia Yöntemi” Nasıl Yapılır?

Mum Ateşi ile Saç Kesimi “Velaterapia Yöntemi” Nasıl Yapılır?

Şimdi size fazla değişik bir saç kesim yönteminden söz etmek istiyoruz. Bu saç kesimi ateş ile (mum ateşinde) yapılıyor, evet yanlış duymadınız, saçı ufak miktar yakarak saçı eski güzelliğine kavuşturuyorlar ve bu yöntem ile saç nemi saçın içine hapsolduğundan saç daha fazla sıhhatli oluyor. Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) denilen yöntemden söz ediyoruz. Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) Nasıl Uygulanıyor?

Bu mevzuya şöyleki açıklık getirelim ki, Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) Brezilya’da çokça uygulanan ve sevilip, tercih edilen bir yol. Biz için yabancı ve cesaret işi olarak görülse de size ekte sunacağımız Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) Nasıl Uygulanıyor? videoları ile, aslına bakarsak yararlı bir işlem olduğunu görmüş olacaksınız, fakat biz Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) yönteminin uzman biri nezdinde yapılmasını tavsiye ediyoruz.

 

Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia)

ise, teknik mantığı sıcak makasa dayanan fakat saç boyunu kısaltmayan saç kesim yöntemidir. Saç burgu burgu kıvrılır ve saç kırıkları açığa çıkarılır, ondan sonra ise mum alevi ile bu kırıklar saçtan temizlenir. Yöntem kolay görünse de bir uzman nezdinde uygulanması lüzumlu olan bu sebeple işin içinde alev olan ve bu sebeble de uzman olmayan kişilerce uygulanması tehlikeli bir yöntemdir ve Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) yöntemini Türkiye’de sayılı kuaför uyguluyor, bunu da belirtmekte yarar var. Siz de birazcık cesaretinizi toplarsanız, Mum Ateşi ile Saç Kesimi (Velaterapia) işlemini uzman bir kuaföre yaptırarak saç kırıklarınızdan saçınızı kısalttırmadan kurtulabilir ve saç nemini saç tellerinize hapsettirebilirsiniz. Neşeli seyirler!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ