Mutluluğun İlk Adımı Gelin Başı Saç Modelleri

Mutluluğun İlk Adımı Gelin Başı Saç Modelleri

Gelin başı modelleri içerisinde bulunan modellerin birçoğu hem tesettürlü hem de açık bayanlar içindir. Kişiler kendi isteklerine göre seçim yapabilmektedir. Bu yazımızda gelin başı modellerinden bahsedeceğiz.

Gelinlik üzerine yapılan saç modellerinin farklı şekillerde hazırlanmasına gelin başı adı verilmektedir. Gelin başı modelleri birçok farklı şekilde bulunabilmektedir. Günümüzde hemen hemen her kuaför gelin başı yapabilmektedir. Fakat önemli olan hem gelinliğinize hem de yüzünüze yakışacak olan gelin başı modelini seçmektir. Gelin başı modeli seçerken hazır modeller içerisinden tercih yapabildiğiniz gibi kendi hayalinizdeki modeli de oluşturmanız mümkündür. Özel yapılan tasarımlar ile belirlenmiş olan gelin başı tasarımları arasında fiyat farkı bulunduğunu da unutmamak gerekir.

 

GELİN BAŞI MODELLERİ, MODASI VE RENKLERİ

Gelin başı modelleri arasında yer alan ilk model topuz gelin başı modelidir. Topuz gelin başı modeli düğünde saçlarını toplu olarak kullanmak isteyen bayanlar için oldukça uygundur. Ayrıca oldukça kullanışlı bir gelin başı modelidir.

 

Topuz gelin başı modeli hazırlanırken önemli olan topuzun aksesuar ve tokalarla nasıl süslendiğidir. Bunun için gelinler kendi seçtikleri aksesuarları kullanabildiği gibi kuaförde bulunan aksesuarları da tercih edebilmektedir.  Topuz gelin başı modelinde isteğe bağlı olarak simler, çiçekli taçlar ve rengarenk tokalar kullanılabilir. Başka bir gelin başı modeli ise örgü gelin başı modelidir.

 

En şık gelin başı modelleri

 

Örgü gelin başı modeli topuz modelin ön kısmına taç ya da bandaj görünümlü bir örgü örülmesi ile elde edilir. Son zamanlarda saç yüzüğü denen minik aksesuarlar gelin başı örgülerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede ilginç ve hoş bir görünüm sağlanmaktadır. Örgü gelin başı modeli sade ve düz bir topuzu ilginç ve hoş bir şekilde süslemek isteyen gelinler için oldukça uygundur. Tesettürlü kişiler için de gelin başı modelleri bulunmaktadır.

 

Bu modeller arasında en sık kullanılan model eşarp arkası çiçek modelidir. Düğününde eşarp kullanacak kişiler bu gelin başı modelini tercih edebilirler. Fakat şal kullanmak isteyen kişiler için de oldukça hoş gelin başı modelleri bulunmaktadır. Birden çok şal ile yapılan rengarenk ve farklı gelin başı modelleri de vardır. Siz de gelin başı modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. saç modelleri dedi ki:

    muhteşem olmus bu paylaşımlar varyaa

  2. Ahmethan dedi ki:

    Rica Ederiz Merve Hanım, İstediğiniz birşey varsa yardımcı olabiliriz. 🙂

BİR YORUM YAZ