Okula Giderken Yapabileceğiniz 12 Farklı Kolay Saç Modeli

OKUL SAÇ MODELLERİ

Okula giden bütün öğrencilerin ve velilerin en büyük sorunu saçımı acaba bugün nasıl yapsam? Tıpkı yemek gibi ne pişirsem? bu sorunlar her zaman oluyor. Çünkü gençler her zaman popüler olmayı severler ve arkadaş ortamın da her zaman havalı ve gösterişli olmanın yollarını ararlar. Kimi zaman örgü modelleri, kimi zaman da imdada maşa ve düzleştiriciler yetişiyor. Bu şekilde farklı ve güzel modeller üreterek  fark yaratmak istiyorlar. Bu durum ilkokuldan, liseye kadar bütün sınıflar da yaşanmaktadır.

Hepimiz yaşamışızdır, erkenden kalkarak saatlerce aynanın karşısında saçlarımızı bir şekle sokma çabalarını. Hatta bunun için, kahvaltıyı bile feda etmişizdir. Ama artık o zor dönemler geri de kaldı. Gelişen teknolojiyle birlikte internetin evlerimize girmesi  bizi bir adım ileriye götürdü. Önceden uğraştığımız zamanları, internet ortamlarında olan videoları izleyerek kolay ve pratik saç modellerini öğrenerek uygulayabiliriz böyle olunca hem zamandan kazanmış oluruz, hem de farklı bir şeyler öğrenmiş. Her şeyde olduğu gibi, her saç tipine göre de farklı saç modelleri vardır. Uzun saç, kıs saç, dalgalı, düz ve benzeri bir çok şey sayabiliriz. Öğrenciye uyacak tarzda olan bir çok model mevcuttur.

Okul için uygun modeller

At kuyruğu: Şüphesiz herkesin uyguladığı ve bildiği bir modeldir. Modası uzun yıllardır hiç geçmedi, geçmez de. Saçlarımızı yukardan sıkıca bağlıyoruz. Kahkül kullanan kişilerde de çok farklı bir hava katıyor. Ayrıca at kuyruğunu uçlarına maşa yaparsanız da daha şık ve gösterişli bir tarz yaratabilirsiniz.

Topuz: Çok kısa süre içerisinde, okula hazırlanmanızı sağlayan bu model, hem sade duruyor hem de okul da daha rahat hareket etmeniz için uygun bir modeldir. Yine saçlarınızı yukardan toplayıp sıkıca bağlıyoruz. Krepe yaparak biraz kabartıp lastik tokayla etrafında dolandırıp topuzu tamamlıyoruz.

Maşa:  Buda pratik bir saç şekillendirme işlemi. Saçlarımıza maşaya başlamadan önce saç şekillendirici köpükler sürebiliriz, böylece saçlarımız daha çabuk şekil alabilir. Düzleştireceğimiz zaman da kullanabiliriz saç şekillendiricileri. Maşa işlemi bitince, yarım toplayabiliriz yada açık bırakabiliriz.

Saç örgüleri: Yine kolayca yapılan ve oldukça pratik olan saç örgüleri imdadımıza yetişiyor. Modası hiç geçmeyen bir tarz olduğu için çok kullanılıyor. Bu örgüler sayesin de her zaman şık ve gösterişli olabilirsiniz. Yapacak saç modeli bulamadığımız zaman,  iyi ki varmış diyebileceğimiz bu örgülere sarılıyoruz. Normal örgüler ve topuz şeklinde yapılan modeller de oldukça popüler ve kullanımı çok rahat ve çok şık günlük hayatımızda, okulda  yoğun tempolarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Topuzlu fiyonk: Çok ilgi çekici modellerden biridir. Okullarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu nasıl yapılıyor ona gelelim; saçlarınızı yukardan topluyorsunuz lastiği ikinci kez dolarken tam geçirmeden yarım bırakıyorsunuz tepede kalan yarım topuz ikiye bölünüyor, kalan saçı  üzerinden geçirerek fiyonk şekli veriyoruz çok pratik ve güzel.

Kasnak modeli: Saçlarınızı üst yandan başlayıp balık sırtı örüyoruz. Arkadan itibaren örerek, başladığımız yere geliyoruz  bu şekilde yapılıyor çok sağlam ve çok kullanışlı bir model olarak karşımıza çıkıyor.

At kuyruklu örgü modeli: Önlerden  dört yerden örgü yapıyoruz arkada buluşturuyoruz ve kalan kısmı da at kuyruğu olarak bağlıyoruz.

Tabi ki saçlarımızın her zaman bakımlı ve güzel görünmesi için ayda bir kez bakım yapmalıyız. Kuaföre giderek yıpranan saçlarımızı uçlarını kestirebiliriz yani her şey bakımdan geçer. İstediğiniz kadar güzel, model yapın saçlar sağlıklı ve güzel görünmedikten sonra hepsi boş.  Bu anlattığımız pratik ve kolay saç örgülerini deneyerek hem zaman dan kazanırsınız, hem de çok şık ve göz alıcı bir tarzınız olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. melis dedi ki:

  ModaSky sitesinde fotoğraflarımı paylaştım okuldaki arkadaşlarıma söyledim herkes manken olduğumu düşündüler okulun en popüler kızı oldum bir anda millet hala manken sanıyor beni 🙂

  1. Ahmethan dedi ki:

   Melis Hanım,
   Ne mutlus size. 😀

BİR YORUM YAZ