Özel Geceler İçin Saç Modelleri

Bu yıl 2020, peki bu yıl özel geceler ve davetler için hangi saç modeli tercih edilmeli? Elbette pek çok fikir var ve bu fikirlerin sizi bunaltmasın diye en beğenilen modelleri sizin için inceledik … Hepimizin bildiği gibi saç, insan vücudunun en önemli kısımlarından biridir.

Ne kadar soğuk ve iyi giyimli olursak özgüvenimiz o kadar artacaktır. Elbette her saç modeli her ortama uyum sağlayamaz. İşte dikkat etmeniz gereken bazı şeyler. Özel günlerde kullanılabilen saç modelleri farklı olduğu gibi günlük hayatta kullanılan saç modelleri de farklı olduğu için her saç stilinin herhangi bir yerde kullanılması kesinlikle uygun değildir.

Saç stilini girdiğimiz ortama göre değiştirmeliyiz. Elbette bir saç stiline karar verirken ne tür davetlere katıldığımız ve kaç yaşında olduğumuz da önemlidir. Nasıl bir liseli kız mezuniyet töreninde yaşına göre kıyafet seçerse yaptığı saç modeli de yaşına ve kıyafetlerine uygun olmalıdır.

Özel günler için hazırlanırken saç, makyaj ve kıyafetleri bir bütün olarak ele almalıyız. Yani gündelik giyimde sade makyaj yapılmalı, gündelik giyim tercih edilir. Aksi takdirde abartırsak güzel bir görünüm elde etmek isteyebiliriz ve tersi durum ilginç bir duruma düşebilir. Hepsi birbirini tamamlamalı ve bütünlük yaratmalıdır. Düğünler, nişanlar, davetiyeler birbiri ardına listelenir. Ne yapacağınıza ve hangi saç stilini sağlayabileceğinize karar veremiyorsanız bu makale size yardımcı olacaktır.

Saçınız uzun ve düz ise, saçınızı geniş ağızlı bir kıvırıcı ile sarın, bir sprey ile sabitleyin ve bir süre sonra saçınızın üst kısmını düz tutmak için açın, saçın cazibesini bulacaksınız. Saçınızın açılmasını istemiyorsanız biraz dağınık bir topuz modeli tercih edebilirsiniz.

Kendi kendinize dağınık saç topuzu modelleri yapmak biraz zor olduğu için işi bilen profesyonellerden veya arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde uzun saçlı bayanlar da güzel bir görünüm elde etmek için saçlarını düzleştirebilir, saçlarını ikiye bölebilir, her iki tarafına sarabilir, kıvırıp her iki tarafa sabitleyerek güzel bir görünüm elde edebilirler.

özel-geceler-saç-modellerdagınık-topuz

Aynı dalgalı saçlara sahip bayanlar, saçlarını geniş ağızlı örgüler şeklinde yandan örebilir ve sıra dışı bir görünüm elde edebilir. Diğer saç stillerini kullanmak isteyen ve geceyi geçirmek isteyen kadınlar asimetrik olarak toplanmış bir saç modeli seçebilir, sadeliği ve duruşu gözleri ayıramaz.

Özel akşamlarda kullanılabilecek bir başka saç modeli de şüphesiz her kadına yakışan dalgalı bir saç modeli. Bu model uzun saçlar için oldukça uygundur ve saça uygulanabilen oldukça basit ve rahatlatıcı bir modeldir. Saçlarının düzgün görünmesini ve yüzünü vurgulamaya çalışan kadınlar saçlarına normal bir saç topuzu modeli uygulayabilirler.


Bu saç stilinde tarak saç topuzlarını kullanmak işinizi kolaylaştırır ve basit rötuşlarla kuaföre gitmişsiniz gibi görünür. Gördüğünüz gibi özel gecelerde kullanılabilecek birçok saç stilini sizlerle paylaştık. Burada paylaştığımız modellerin çoğu, kuaför yardımı olmadan evde kolayca tamamlanabilen modellerdir. Hangi davetiyede hangi saç stilini kullanmak istediğinize karar vermeniz yeterli. .

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ